Zostaň s nami v kontakte: Topoľčany Partizánske Šport

Svrbická snežná stopa

Kde a kedy ?

 

Popis

Ak máte radi pohyb v zimnej prírode, je tu pre vás mimoriadna ponuka pre širokú verejnosť. Uskutoční sa totiž I. ročník podujatia lyžiarskej turistiky v pohorí Považského Inovca. Snežná stopa sa koná v sobotu 28. 1.2017 so štartom od 9.30 hod. do 11.30 hod. na 10 km trase okolo Svrbíc. Tejto rekreačnej aktivite sa môžu venovať naozaj všetci, od deti až po seniorov a to bez veľkých nákladov na výstroj a vysokých výdavkov na lyžiarske vleky.

Pri bežkovaní si dôkladne precvičíte svaly celého tela a zaťažíte i cievny systém a vaše zdravie bude lepšie ako kedykoľvek predtým. Budete sa pritom pohybovať krásnou zasneženou prírodou z úžasnými výhľadmi, kam nemôžu autá a masový turisticky ruch. Vyznačená trasa zo štartom a cieľom pri vykrývači ORANGE (cca 300 m nm) s viacerými vyhliadkami, najmä na najvyššom bode trate Svrbickej plešine (369 m nm), je vhodná pre začiatočníkov, pravidelných účastníkov bežkárskych podujatí, rekreačných i výkonných bežcov. Na štart sa môžete dostať najmä vlastnou dopravou (11 km z Piešťan, 17 km z Hlohovca, 26 km z Topoľčian),ale aj mimoriadnym autobusom z Piešťan o 10.00 hod. a návratom zo Svrbíc o 15.00 hod. D

oprava je bezplatná označeným autobusom s vlekom pre lyže. Autobus odchádza zo železničnej stanice a má zastávky v meste na Krajinskej ceste(oproti polícii)a Vajanského námestí (pri kruhovke) i v Ratnovciach ( pri Obecnom úrade). Pri prezentácií v Kultúrnom dome v Svrbiciach účastníci zaplatia poplatok 1 EUR, obdržia mapku trate s podrobným popisom a informáciu o aktuálnych snehových podmienkach. Po absolvovaní trasy sa budú môcť účastníci pri teplom čaji a omastenom chlebe z cibuľou podeliť o zážitky z trate a odniesť si na pamiatku pamätný list. Organizátori podujatia CCC MTJ Piešťany si v prípade nevhodných snehových podmienok vyhradzujú pravo na určenie náhradného termínu podujatia - 4. 2. 2017

Organizujete zaujímavú akciu?

Dajte nám o nej vedieť mailom na riesime@topolcanyinfo.sk

Odporúčame

Týždeň zdravia 2017

Mesto Partizánske v spolupráci s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva v Prievidzi, Regionálnym kultúrnym centrom v Prievidzi, Úniou nevidiacich a slabozrakých, Zväzom postihnutých civilizačnými chorobami, Zväzom telesne postihnutých, Zväzom diabetikov, Klubom kardiakov, Ligou proti rakovine – Klubom nezábudka, Ligou proti reumatizmu, Miestnym spolkom Slovenského Červeného kríža, Občianskym združením Prvosienka, Občianskym združením Frézia, Mestskou organizáciou Jednoty dôchodcov Slovenska, Klubom sclerosis multiplex Partizánske, Komunitným centrom Partizánske, spoločnosťou Svet zdravia Nemocnica Partizánske, Centrom voľného času, a školami, podporujúcimi zdravý životný štýl, vás pozývajú na TÝŽDEŇ ZDRAVIA V PARTIZÁNSKOM, ktorý sa uskutoční v dňoch 26. júna - 1. júla 2017.

Iné

Výskyt opálov a odrôd kameňa v širšom okolí Partizánskeho

Mestské múzeum Partizánske Výskyt opálov a odrôd kameňa v širšom okolí Partizánskeho Pozývame vás na výstavu pod názvom Výskyt opálov a odrôd kameňa v širšom okolí Partizánskeho, ktorú si môžete pozrieť od 12. do 22. júna 2017 v Mestskom múzeu Partizánske, pondelok až štvrtok od 10.00 do 16.00 hod. Jej autorom je mladý Veľkouherčanec Peter Toth, ktorý sa už niekoľko rokov zaoberá hľadaním a triedením nerastov a minerálov. Po dohode možná prezentácia od autora výstavy.

Výstavy