Majstrom sú Ludanice

O prvom mieste rozhodli vzájomné zápasy.

Ludanice prepisujú históriu, keď vyhrali najvyššiu okresnú súťaž po dlhých 35 rokoch.Ludanice prepisujú históriu, keď vyhrali najvyššiu okresnú súťaž po dlhých 35 rokoch. (Zdroj: ARCHÍV KLUBU)
SkryťVypnúť reklamu

Práznovce – N. Streda 5:1 (1:1)

Pre hostí možno krutý, ale pre domácich absolútne zaslúžený výsledok posledného zápasu sezóny. Už od prvej minúty domáci zatlačili súpera na ich polovici, z ktorej sa nemohli dostať dobrých 20 minút. Nedáš-dostaneš platilo v 23. minúte, keď z jediného protiútoku v prvom polčase sa hostia ujali vedenia. Domácim sa podarilo vyrovnať po parádnom priamom kope Dálika, keď sa lopta odrazila od brvna do zeme a Uhrovský hlavou preloboval brankára. V druhom polčase bolo na ihrisku už len jedno mužstvo keď domáci excelovali vo všetkých činnostiach. Nechýbala bojovnosť, nasadenie a hlavne chuť po víťazstve. Obrana na čele s Vidom stála na pevných nohách, stred zálohy dirigoval Dálik a útočné duo excelovalo. Svojím výkonom potešili všetkých domácich fanúšikov, ktorým ďakujeme za podporu v celej sezóne. Po dva góly pridali Janček a Šelestiak. Hostí od väčšieho výprasku zachránil veľmi dobre chytajúci Košút, ktorý hlavne Mikulášovi zneškodnil niekoľko gólových šancí. Týmto sa ešte chceme poďakovať všetkým, ktorí sa celú sezónu starali o chod práznovského futbalu. Osobitná vďaka patrí všetkým hráčom.

Góly: 34. M. Uhrovský, 51. a 71. M. Janček, 61. a 75. M. Šelestiak – 23. R. Petrík, rozhodoval Tomka, 50 divákov. OFK: Macko – Uhrovský, Dálik, Sojka (81. B. Karvay), Zubák, Vida, Holeščák, Mikuláš, Šelestiak, P. Karvay, Janček (77. Porubský). OFK: Košút – Kováč, Chuťka, Králik, J. Košík, L. Ryban, J. Ryban, Petrík, P. Ryban, Jurík, Bohuš (26. Záhorský).

Kovarce – Závada 1:2 (1:1)

Do zápasu vstúpili lepšie domáci, keď sa po peknej kombinačnej akcii presadil Bošanský – 1:0. V ďalšom priebehu sa obraz hry nezmenil, Kovarčania naďalej búšili do súpera, ale bez gólového efektu. Neujala sa ani Kutňanského či Mekyšová strela do bránkovej konštrukcie. Následne sa podarilo hosťom z ojedinelej šance vyrovnať – 1:1. Aj v druhom polčase sa tlačili domáci pred hosťujúcu bránu, ale gól už nestrelili. A keď sa Závade po rýchlom protiútoku podarilo zvrátiť gólový stav na svoju stranu, o výsledku bolo rozhodnuté. Kovarce už do konca zápasu márne hľadali kľúč k prekonaniu hosťujúcej obrany a nepremenili dokonca ani pokutový kop. Domáci hráči a funkcionári ďakujú svojmu verného fanklubu, ktorí ich celú sezónu mohutne povzbudzoval.

Góly: 14. A. Bošanský – 34. Mário Herda, 66. D. Herda, rozhodoval Žitňanský, 120 divákov. OFK: Vrbjar – Belan, Vrábel, Maruna, Ďurič, E. Gregor, Kutňanský, Vorčák, Labuda, Mekýš (81. Čery), Bošanský (75. Bizoň). OŠK: Jamrich – Milata (46. Marek Herda), Buc, Ševčík, Detko, Nováčik (46. V. Halo), Bizoň, D. Herda (78. T. Hazda), Hazda, M. Božik, Mário Herda.

Krnča – V. Dvorany 3:5 (2:3)

Zápas sa hral v slabšom tempe, keď obrany prekopávali záložné formácie, a preto sa ani šance nerodili. Domáci sa ujali vedenia z pokutového kopu, ktorý po faule na domáceho D. Košíka premenil L. Knápek – 1:0. Vzápätí prebrali iniciatívu hostia, zahodili vyloženú šancu, no o pár minút už bolo vyrovnané a do polčasu stihli pridať ešte ďalšie dva góly. Domácim sa ešte podarilo znížiť po krásnej strele Š. Remeňa – 2:3. Druhý polčas pokračoval v rovnakom duchu, postupne však domáci začali tlačiť súpera, čoho výsledkom bolo vyrovnanie – 3:3. Viac však domáci nedosiahli a hostia v závere dvomi gólmi strhli víťazstvo na svoju stranu. V zápase slabšej úrovne, aj keď s množstvom gólov, odchádzajú hostia z Krnče s tromi bodmi.

Góly: 18. (11 m) a 66. L. Knápek, 44. Š. Remeň – 26. K. Števčík, 39. D. Števčík, 41. M. Jančovič, 90. M. Rybansky, 90. T. Jančovič, rozhodoval Kiss, 100 divákov. OFK: Prec – R. Remeň, Š. Remeň (62. Milata), Chrkavý (88. T. Meluš), Košík, Guliš, Toman, Fráter, Síleš, Gieci, Knápek. TJ: R. Rybanský – T. Rybanský (83. V. Rybansky), F. Jančovič, D. Števčík, K. Števčík, Chudý (46. Klepanec, 66. M. Rybansky), P. Zachar, J. Jančovič, Šnirc (89. T. Jančovič), M. Jančovič, T. Rybanský.

Bojná – Ludanice 2:2 (0:2)

Za horúceho počasia chceli domáci vyvrátiť reči celého okresu, že sú so súperom dohodnutí a nechajú im víťazstvo v súťaži. Od úvodu sa domáci pustili s chuťou do súpera, ale vyložené šance zostali nevyužité. V 20. minúte po nezavinenom páde sa domácim zranil brankár a do bránky tak musel ísť náhradník. Ten však už o dve minúty nepochopiteľne vyhodil loptu na hlavu súpera, ktorý otvoril skóre zápasu – 0:1. S domácimi to otriaslo, ale zo svojho plánu poraziť lídra súťaže, nepoľavili. Domáci búšili do súpera, ale šance sa rodili iba ťažko a v niekoľkých prípadoch podržal hostí i brankár. V 43. minúte po rohovom kope hostí zahral domáci hráč v šestnástke rukou, bol vylúčený, a hostia z nariadenej jedenástky zvýšili na 0:2. Do druhého polčasu nastúpilo už iné mužstvo Bojnej a hostia sa celý druhý polčas iba bránili. V 55. minúte po tlaku znížil Lukáš Lukačovič na 1:2 a ten istý hráč v 70. minúte aj vyrovnal – 2:2. Hostia v samom závere zdržovaním a kúskovaním hry už bod udržali, i keď v 89. minúte Trávnik zo štandarky len tesne minul horný vinkeľ. Zápas skončil remízou, hoci domáci si zaslúžili vyhrať. Ostáva len veriť, že Ludanice nás budú výborne reprezentovať vo vyššej súťaži, no v tomto zápase zo svojho futbalového umenia neukázali takmer nič.

Načítavam video...

Autor videa: Miro Frank

Góly: 55. a 70. Lukáš Lukačovič – 22. J. Candrák, 43. Z. Holek (11 m), rozhodoval Meluš, ČK: 42. M. Ďurák – 80. L. Balajka, 90. P. Bisák, 200 divákov. TJ SLOVAN: Stopa (20. J. Glos) – J. Zvozil (46. R. Bartoník), M. Jančovič, Ľubo Lukačovič, Trávnik, Ďurák, Lukáš Lukačovič, Smatana (64. Markusík), Krajčík (90. F. Lukačovič), Turčan, Ducký. OFK: Žovic – Šuchman, Bisák, Krajčík, Balajka, Buday, Bačovský, Král, Candrák (76. M. Matejov), Januška (68. Uhlár), Z. Holek.

V. Ripňany – Čermany 2:3 (1:2)

V tomto zápase už ani jednému mužstvu o nič nešlo, domáci dali príležitosť najmä hráčom z lavičky a hral sa skôr priateľský zápas. Hostia si zaslúžia pochvalu, pretože podali bojovný a sympatický výkon. Čermany boli o niečo lepšie, a preto si odviezli aj všetky tri body.

Góly: 8. a 71. (11 m) Š. Kopčan – 25. T. Chudý, 31. M. Gerši, 51. P. Bisák, rozhodoval Wenderla, 85 divákov. OFK: Minks (46. Halo) – Kopčan, Szalay, Radosa (52. Frťala), T. Mikula (37. Judák), Repka (62. Gocala), Chovanec, J. Hertel, I. Vlasák, Krasňanský, A. Štetka.DRUŽSTEVNÍK: R. Michalec – Chňapko, Bisák (73. Maček), P. Hruboň, E. Matejov, Gubáň, Gerši, Klčo, Chudý (80. Steltenpohl), Prostredný (75. Š. Kuchtiak), M. Michalec.

Prašice – Rajčany 2:0 (1:0)

Zápas sa začal v slabšom tempe a ani jedno mužstvo neukázalo pekný futbal. Hostia zahodili v 18. minúte obrovskú šancu. V 39. minúte sa priamo z rohového kopu presadil P. Herda – 1:0. Aj po zmene strán pokračoval neoslnivý futbal. Jedinú peknú futbalovú akciu predviedli domáci v závere zápasu, keď center poslal hlavou do prázdnej bránky Juraj Lacika – 2:0. Domáci síce vyhrali, ale fanúšikovia videli nezaujímavý futbal.

Góly: 39. P. Herda, 77. Juraj Lacika, rozhodoval Žember, 80 divákov. OFK: Grežďo – Š. Bruchatý, P. Malinka, Delič, Herda (52. Belák), Bajzík, Juraj Lacika, Pátrovič (83. Janech), Streďanský, Pikna, Jakub Lacika. TJ: Sekereš – J. Kúdela, J. Rodina, Brňo, Bitarovský, P. Bujna, V. Legéň, Polúch, Novotný (68. J. Hostačný), O. Hostačný, P. Rodina.

Kuzmice – Nemčice 5:1 (3:0)

Domáci sa v poslednom zápase chceli a túžili rozlúčiť s víťazstvom. Kuzmice hrali pekný a kombinačný futbal, vytvárali si aj gólové šance. Domáci strelili päť krásnych gólov. I keď sa zdá, že výsledok je jednoznačný, tak súper sa so súťažou rozlúčil veľmi dobrým výkonom. Fanúšikovia museli byť s predvedenou hrou spokojní. Po záverečnom hvizde domáci fanúšikovia mohutným potleskom poďakovali domácim hráčom za krásne konečné druhé mieste.

Góly: 23., 53. a 83. M. Kaman, 36. M. Oravec, 39. D. Jančovič – 70. J. Košecký, rozhodoval Petruš, 80 divákov. OFK: Fico – Zubaj (58. M. Meluš), F. Martinček, Grznár, Kolbik, Kaman, P. Virdzek, Jančovič, Oravec (53. Merka), Zachar (53. Bezucha), Herda (58. Goga). TJ: Stančík – J. Halo, L. Halo, Schuchman, Sileš, Ďaďan, M. Jančovič, Kúdela, L. Višňovský (65. J. Košecký), Ľ. Greguš, M. Košecký.

Pozn.: Komentáre nám dodávajú domáci spravodajcovia.

Práznovciam odrátali tri body.

Zostava kola: M. Jamrich (Závada) – A. Vida (Práznovce), P. Dálik (Práznovce), M. Bajzík (Prašice), M. Buday (Ludanice) – L. Knápek (Krnča), M. Šnirc (V. Dvorany), M. Gerši (Čermany) M. Turčan (Bojná) – M. Kaman (Kuzmice), L. Lukačovič (Bojná)

Najlepší strelci: 29 g.: Denis Jančovič (Kuzmice), 26 g.: Zdenko Holek (Ludanice), 23 g.: Štefan Kopčan (V. Ripňany).