V Práznovciach nedohrali

Ludanice zosadili lídra a idú do čela súťaže.

Ludanice vyhrali v Kuzmiciach 3:1 a prebojovali sa na čelo súťaže.Ludanice vyhrali v Kuzmiciach 3:1 a prebojovali sa na čelo súťaže. (Zdroj: ZDENKO ZIGO)

N. Streda – V. Dvorany 0:0

Vo vyrovnanom nemastnom-neslanom úvode po prvýkrát zakončil v 10. minúte domáci Hornáček, ale hlavou dáva vedľa bránky. Hra sa naďalej odvíjala medzi šestnástkami a v 24. minúte si hostia vybojovali priamy kop, ktorý ale skončil na múre domácich. Hra začala naberať na obrátkach a v 30. minúte hosťujúci Šnirc zakončil z otočky, ale Košút bol na svojom mieste. V 32. minúte domáci Ján Remeň po zemi natiahol dobre chytajúceho Rybanského. Hra postupne začala mať svoje tempo, no domáci Králik nedočiahol na gólovú prihrávku od L. Rybana. V druhom polčase sa pokračovalo v snahe strhnúť víťazstvo na svoju stranu v oboch tímoch. V 47. minúte hosťujúci Števčík z priameho kopu mieri nad. O dve minúty po rohovom kope opäť domácich podržal Košút. Vzápätí po Králikovom zakončení z prázdnej bránky vykopol loptu hosťujúci obranca. V 57. minúte hosťujúci Jančovič pohotovou strelou vyskúšal domáceho brankára, ten mu strelu reflexívne vyrazil. V 59. minúte slabou strelou neprekvapil brankára hostí L. Ryban a vzápätí z priameho kopu L. Ryban pálil iba do múru. V 62. minúte hostia opäť pohrozili, no domáci Košút strelu kryl. V 70. minúte sa k zakončeniu dostal aktívny Jančovič, no zdiaľky strelil nad. Hostia opäť Šnircom v 72. minúte pohrozili, domácich zachránilo brvno. K slovu sa v závere dostali domáci, v 81. minúte po ideálnej prihrávke L. Rybana strieľa nad P. Ryban. Posledné slovo mal domáci Králik, no jeho zakončenie zmaril na bránkovej čiare obranca hostí. Zápas sa skončil spravodlivou remízou.

Rozhodoval Križma, 64 divákov. OFK: Košút – Kováč (84. Bohuš), Chuťka, Králik, Jurík, Petrík, Horňáček, Válek, J. Košík, J. Remeň (46. P. Ryban), L. Ryban. TJ: R. Rybanský – T. Rybanský (79. V. Rybanský), Klepanec, D. Števčík, T. Jančovič, Chudý, J. Jančovič (89. M. Rybansky), Šnirc, M. Jančovič, T. Rybanský, F. Jančovič (33. K. Števčík).

Krnča – Čermany 4:0 (3:0)

V Krnči sa za pekného počasia hral futbal dobrej úrovne. Obe mužstva hrali slušný a korektný futbal. Domáci sa ujali vedenia hneď v úvode, keď peknú prihrávku L. Knápeka zužitkoval J. Fráter – 1:0. Následne iniciatívu prevzali hostia, ktorí hrali rýchly a kombinačný futbal. Skórovali však opäť domáci, presadil sa Milata – 2:0. Domáci ešte do polčasu zvýšili na 3:0 Sílešom. V druhom polčase sa hostia snažili niečo so zápasom urobiť, predvádzali rýchly kombinačný futbal, ale nepremenili ani pokutový kop, ktorý kryl brankár Prec. Domáci v závere ešte zvýšili na konečných 4:0. Hostia si nezaslúžili prehrať takýmto vysokým rozdielom, z víťazstva sa ale tešia domáci.

Góly: 5. J. Fráter, 28. B. Milata, 44. J. Síleš, 76. M. Guliš, rozhodoval Wenderla, 60 divákov. OFK: Prec – R. Remeň, Š. Remeň, Chrkavý, Knápek, Guliš, Síleš, Fráter (57. D. Košík), M. Meluš, Gieci, Milata (73. T. Meluš). DRUŽSTEVNÍK: Š. Kuchtiak – Chňapko, P. Bisák, P. Hruboň (67. Steltenpohl), E. Matejov, Gubáň, Gerši, Klčo, Michalec, Chudý. D. Hruboň (55. M. Prostredný).

Prašice – Nemčice 3:2 (1:1)

Za pekného a letného počasia začali domáci aktívne. V zápase išlo obom oveľa, prakticky o šesť bodov. Domáci sa v 15. minúte ujali vedenia, ale pre ofsajd, ktorý videla iba pani rozhodkyňa, gól neplatil. Domácich to zaskočilo, iniciatívu prevzali hostia. Domáci ale postupne hru vyrovnali a ujali sa aj vedenia, hoci Nemčice ešte do polčasu vyrovnali. Do druhého polčasu nastúpili Prašice s odhodlaním vyhrať a po akcii P. Herdu s E. Pátrovičom sa Prašice ujali vedenia 2:1. Hostia ale už o šesť minút opäť vyrovnali. Domáci paradoxne po góle ovládli hru, trafili aj brvno, a v ďalších šanciach zlyhávali v koncovke. Až v závere prišla krásna akcia, kedy sa presadil E. Pátroviča po centri Piknu – 3:2. Domáci zaslúžene vyhrali.

Góly: 24. Juraj Lacika, 46. a 83. E. Pátrovič – 32. a 52. P. Kúdela, rozhodoval Piaček, 50 divákov. OFK: Grežďo – P. Malinka (57. Pikna), Belák, Delič, Herda (81. Šimune), Jakub Lacika, Juraj Lacika (73. Čakajda), Bajzík, Grznár, Streďanský, E. Pátrovič (90. Janech). TJ: Stančík – Valach (73. J. Košecký), Desat, Schuchman, Síleš, Ďaďan, M. Jančovič, Kúdela, Višňovský, Ľ. Greguš (90. Harvanec), M. Košecký.

V. Ripňany – Závada 6:1 (2:1)

Už v 2. minúte Krasňanský obstrelil brankára hostí – 1:0. Hostia z ojedinelého protiútoku po faule kopali penaltu, ktorú premenil Jamrich – 1:1. Domáci do polčasu ešte šli opäť do vedenia, nariadný pokutový kop premenil A. Štetka – 2:1. Po zmene strán domáci za jeden a pol minúty strelili dva góly, ktoré definitívne položili snaživého súpera na lopatky. Domáci následne jasne dominovali. Najkrajšia akcia zápasu prišla v 84. minúte, kedy Kopčan obišiel dvoch obrancov, mohol skórovať, no nahral voľnému kapitánovi Hertelovi, ktorý uzavrel na konečných 6:1. Výborným výkonom sa prezentoval brankár hostí Jamrich, ktorý napriek šiestim inkasovaním gólom chytil minimálne ďalších šesť tutoviek domácich.

Góly: 2. L. Krasňanský, 36. A. Štetka (11 m), 46. a 58. N. Szalay, 47. a 84. J. Hertel – 19. M. Jamrich, rozhodoval Zachara, 110 divákov. OFK: Minks – Gocala (46. Kopčan), Szalay, Radosa, T. Mikula, V. Hanzlík (57. Judák), Chovanec (72. Š. Pánik), J. Hertel, I. Vlasák (66. Stankovský), Krasňanský, A. Štetka. OŠK: Jamrich – Milata, Godál, Ševčík, Detko (50. H. Herda, 73. F. Herda), Janček (65. T. Hazda), Bizoň, D. Herda, M. Hazda, Nováčik, Mário Herda.

Kuzmice – Ludanice 1:3 (1:2)

Zápas sa začal veľmi opatrne z oboch strán, ale domáci predsa z ojedinelého útoku sa ujali vedenia krásnou strelou Kolbika, ktorý prestrelil brankára – 1:0. Od tohto momentu domáci akoby poľavili a Kuzmice začali v obrane kopiť hrubé chyby. Dobre hrajúci hostia tieto chyby potrestali i gólmi. V ďalších minútach domáci už nestačili na rozbehnutého súpera, ktorý poistil vedenie tretím gólom. Kuzmice po prehre opúšťajú prvé miesto v tabuľke.

Góly: 17. L. Kolbik – 35. (11 m), 42. a 83. Z. Holek, rozhodoval Žitňanský, 100 divákov. OFK: Fico – Zubaj (75. T. Zachar), Martinček (85. Goga), M. Meluš, Grznár, Kolbik, P. Virdzek, Jančovič, Harvanec (67. Merka), Kaman (46. V. Herda), Oravec. OFK: Žovic – Šuchman, Bisák, Krajčík, Balajka, Buday, Bačovský, Král, Candrák (79. Matejov), Blaho (58. Uhlár), Z. Holek (90. Petrikovič).

Bojná – Kovarce 2:0 (2:0)

V horúcom počasí chceli domáci odčiniť prehru v derby vo V. Dvoranoch, čo sa im aj po veľmi dobrom výkone podarilo. Domáci nastúpili s veľkým tlakom a po peknej individuálnej akcii otvoril skóre Lukáš Lukačovič – 1:0. Domáci ani po vedúcom góle nepoľavili a tlačili súpera. Pekným gólom sa prezentoval i Ducký v 30. minúte – 2:0. Postupne mali náznaky šancí aj hostia, ale pozorná obrana domácich na čele s brankárom odolala. V druhom polčase sa začala prejavovať menšia trénovať domáceho mužstva, a opraty zápasu tak prevzali hostia, ktorí si vytvorili platonický tlak. Bojná ešte do 60. minúty dvakrát pohrozila A. Vyletelkom, ale potom sa začalo dobíjanie domácej bránky hráčmi Kovariec. Domáca obrana odolávala, i keď po zbytočnom zákroku bol vylúčený domáci hráč. Hostia do konca zápasu už nič nevymysleli, a tak domáci zaslúžene vyhrali.

Góly: 5. Lukáš Lukačovič, 30. M. Ducký, rozhodoval Hubinský, ČK: 81. Smatana (Bojná), 50 divákov. TJ SLOVAN: Stopa – Zvozil, M. Jančovič, Ľubo Lukačovič, Trávnik (68. Ďurák), Vyletelka, Lukáš Lukačovič (72. Markusík), Mosný, Krajčík (86. F. Lukačovič), Smatana, Ducký (79. P. Sporina). OFK: Vrbjar – Belan, Hula, Kutňanský, Ďurič, E. Gregor, Maruna, Borovka, Vorčák, Labuda, Kerek (27. Bošanský).

Práznovce – Rajčany 1:3 (0:2) nedohrané pre údajnú inzultáciu

Góly: 50. D. Mikuláš – 14. M. Dovalovský (11 m), 17. L. Novotný, 56. M. Polúch, rozhodoval Gális, 50 divákov. OFK: Macko – Zubák, Dálik, Paulovič, Mikuláš, Vida, Holeščák, Uhrovský, Jamrich, Karl st., Janček. TJ: V. Legéň – J. Kúdela, J. Rodina, Brňo, Bitarovský, Novotný, Sekereš, Polúch, M. Dovalovský, O. Hostačný, P. Rodina.

Pozn.: Komentáre nám dodávajú domáci spravodajcovia.

14. Nemčice 24 5 3 16 27:62 18

Najlepší strelci: 25 g.: Denis Jančovič (Kuzmice), 24 g.: Zdenko Holek (Ludanice), 20 g.: Štefan Kopčan (V. Ripňany).

Zostava kola: J. Prec (Krnča) – J. Košík (N. Streda), Ľubo Lukačovič (Bojná), J. Gieci (Krnča), P. Herda (Prašice) – L. Krasňanský (V. Ripňany), M. Šnirc (V. Dvorany), Lukáš Lukačovič (Bojná) – E. Pátrovič (Prašice), J. Hertel (V. Ripňany), Z. Holek (Ludanice).