Topoľčany opäť naplno

MFK vyhral v jarnej časti už tretí zápas.

Topoľčany doma vyhrali 3:1.Topoľčany doma vyhrali 3:1. (Zdroj: JARO ŠUPA)

Topoľčany – Šurany 3:1 (2:1)

Hostia mali lepší vstup do zápasu a po chybe obrany s brankárom putovala lopta do domácej bránky, ale obranca ešte stihol loptu vykopnúť na bránkovej čiare. Na druhej strane sa zastreľoval Hovsepjan, mieril iba vysoko nad. Šurany sa ujali vedenia v 16. minúte, keď po centri sa v šestnástke najlepšie zorientoval Dudáš – 0:1. Hra sa postupne vyrovnala a domácich nakoplo zaváhanie hosťujúceho brankára Švajdu, keď štandardka Omborengu z dobrých 30 metrov prepadla pomedzi ruky mladého brankára – 1:1. Hneď po rozohraní vybojoval loptu Kalisa, ktorý našiel vpredu Hovsepjana a ten strelou z prvej poslal domácich do vedenia – 2:1.

SkryťVypnúť reklamu

Po zmene strán sa hostia tlačili dopredu, ale domáca obrana stála na pevných nohách. Domáci hrali na brejky a po zlom vybehnutí hosťujúceho brankára strelil tretí gól domácich Iranzi – 3:1. V závere ešte domáci rozvíjali dva sľubné brejky, ale skóre sa už nemenilo. V slabšom zápase sa z výhry tešil domáci celok.

Načítavam video...

Autor videa: Anton Kondrla

Góly: 30. F. Omborenga, 31. D. Hovsepjan, 82. J. C. Iranzi – 16. M. Dudáš. R Kozolka, ŽK: Gábriš (Šurany), 100. MFK: Senecký – Pajer, Luzin, Toma, Laouzai, Fotias, Iranzi (85. Rusnák), Kalisa, Omborenga, Mikula (58. Švajlen), Hovsepjan (88. Palo), tréner J. Strna.

Púchov – FC Horses 5:2 (3:0)

Púchov nastúpil so zmenou na trénerskom poste, kde Jaroslava Vágnera vystriedal Eduard Pagáč. Už v 3. minúte mali hostia šancu, no Strelčík kryl pokus Halása. V 9. minúte po prečíslení strelu J. Piláta vyrazil Grman. O chvíľu si brankár hostí poradil aj so strelou Gamboša, no 13. minúte priniesla Horsesu smolu, lebo Halás si po rohu dal vlastenca – 1:0. Hostia rýchlo rozohrali a strela Bartu skončila na žrdi. V 21. minúte Marek Gajdošík zblízka povedľa gólmana zvýšil na 2:0. V 25. minúte si mohol radosť zopakovať, no Grman bol úspešnejší. V 28. minúte trafil presne spoza šestnástky Zavadzan a bolo 3:0. Ďalší gól mal na kopačke o tri minúty Buček, ale brankára neprekonal. Hostia po prestávke pridali a v 53. minúte po rohu Tabak hlavou znížil na 3:1. Domácich znepokojil na chvíľu v 66. minúte Szabó gólom na 3:2, ale v 69. minúte J. Pilát našiel Mareka Gajdošíka, ktorý zvýšil na 4:2. V 76. minúte Grman vyrazil Pilátovu strelu z priameho kopu a Svorada loptu vrátil za jeho chrbát – 5:2. V závere ešte gólman hostí vychytal Mareka Gajdošíka a J. Pilát tri minúty pred koncom trafil do žrde. V 90. minúte išiel na Strelčíka osamotený Mrocek, no domáci gólman bol úspešnejší.

Góly: 13. vlastný (Halás), 21. a 69. Marek Gajdošík, 28. Zavadzan, 76. Svorada – 53. Tabak, 66. Szabó. R Havran, ŽK: Tabak, 150. FC HORSES: Grman – Golis, Tabak, Poštrk, Mrocek, Barta, Olej, Svatík, V. Gajdošík, Halás (77. Minárik), Szabó. Tréner M. Slovák.

(FK)

Ostatné výsledky:

Komárno – DAC B/Vrakúň 2:0 (1:0), 21. Faragó, 90. Haša.

Dubnica – Horná Nitra 3:0 (2:0), 26. a 45. Janco, 63. Častulín.

Nemšová – Galanta 1:1 (1:0), 23. Čatakovič – 61. Jakubjak.

Led. Rovne – Nové Zámky 1:1 (0:1), 90. Lipták – 15. Švajda.

Beluša – ViOn B Vráble 2:2 (0:2), 65. Hrenák, 90. M. Gorelka – 16. Zrubec, 39. Nurkovič.

Neded – Šaľa 2:0 (2:0), 10. vlastný (Ďatko), 32. Obassi.

Gabčíkovo – Veľký Meder 4:0 (1:0), 31., 75. a 89. L. Tóth, 61. Trabalík.