Bojná zahanbila lídra

Práznovce doma strelili až desať gólov.

Kuzmice v Bojnej inkasovali až sedem gólov.Kuzmice v Bojnej inkasovali až sedem gólov. (Zdroj: ARCHÍV JARO ŠUPA)

N. Streda- Čermany 2:0 (1:0)

Domáci konečne prelomili smolu v zápasoch na domácom ihrisku a vyhrali náročný zápas. Súper z Čermian hral technický futbal, ale gólových šancí si vytvoril minimum. Prvý pohrozil domáci L. Ryban z trestného kopu, ale prestrelil bránku hostí. Potom hosťujúci Bisák prešiel až pred brankára domácich, ktorý však jeho strelu vyrazil. V 18. minúte sa po rohovom kopu presadil L. Ryban a nechytateľnou strelou poslal domácich do vedenia – 1:0. Následne sa sám na brankára hostí rútil J. Remeň, ale brankár hostí jeho strelu vyrazil. Vzápätí P. Válek z piatich metrov prekopol prázdnu bránku hostí. Druhý polčas začali domáci útokom F. Králika, ktorý z uhla nastrelil iba brankára. Potom sa hralo zväčša medzi šestnástkami. Prišla 60. minúta, kedy sa L. Ryban prekľučkoval až pred bránku, kde ho hosťujúci obranca fauloval a kopala sa penalta. Tú faulovaný hráč i premenil – 2:0. Hostia sa od tohto momentu snažili vyrovnať, mali viac loptu na svojich kopačkách, ale domáci umnou hrou výsledok ubránili a získali veľmi cenné tri body, čím potvrdili víťazstvo z Nemčíc.

Góly: 18. a 60. (11 m) L. Ryban, rozhodoval Krajčík, 80 divákov. OFK: Košút – Kováč, J. Košík, Klačanský, Válek, J. Remeň, F. Králik, L. Ryban, Chuťka (67. Mišuta), Jurík, R. Petrík (46. J. Ryban). DRUŽSTEVNÍK: Š. Kuchtiak – Chňapko, Bisák, P. Hruboň, D. Hruboň (79. Kubala), E. Matejov, Gubáň, M. Gerši, Maček, I. Jakubička, Steltenpohl (75. P. Chrenko).

Bojná – Kuzmice 7:0 (2:0)

Na výborne pripravenom ihrisku chceli domáci odčiniť veľké zaváhanie v Rajčanoch a od začiatku sa pustili do súpera s vervou streliť gól v úvodných minútach. Šance síce prichádzali, ale domáci sa iba zastreľovali, keď vynikal najmä hosťujúci brankár. Domáci prelomili smolu premenenou jedenástkou. Hostia hrozili iba z brejkov, no po rýchlej akcii sa domáci ujali vedenia 2:0, keď na vratkých nohách stála najmä obrana hostí. Druhý polčas sa niesol v znamení jasnej prevahy domácej Bojnej. Domáci síce zvýšili na 3:0, ale hostia neustále hrozili z brejkov. O osude zápasu rozhodla 62. minúta, kedy prišiel skrat hosťujúceho hráča, ktorý po odkopnutí lopty uvidel druhú žltú a teda červenú kartu. Od tejto situácii domáci jasne dominovali, premenili aj druhý pokutový kop a v záverečných minútach po pekných akciách strelili i tri pekné góly. Vysoké domáce víťazstvo je plne zaslúžene. Ku kvalite stretnutia prispela aj rozhodcovská dvojica.

Góly: 7. (11 m) a 82. P. Krajčík, 43. M. Ďurák, 57. M. Turčan, 70. M. Bartoník (11 m), 78. J. Trávnik, 89. F. Lukačovič, rozhodoval Tomka, ČK: 62. M. Meluš (Kuzmice), 60 divákov. TJ SLOVAN: Stopa – Smatana, M. Jančovič, Ľubo Lukačovič, Trávnik (85. F. Lukačovič), Ďurák (75. R. Bartoník), Vyletelka, M. Bartoník, Krajčík, Turčan (68. Markusík), Ducký (64. Mosný). OFK: Kaman – Zubaj, Martinček, Goga (46. Grznár), M. Meluš, Kolbik, T. Zachar (52. Jančovič), P. Virdzek (72. Aliu), Harvanec, Oravec, Rusňák (57. Herda).

Práznovce – Nemčice 10:0 (5:0)

Na prekrásne pripravenom teréne, domáci ďakujú starostovi, ktorý ešte v sobotu pokosil, sa hral útočný futbal z oboch strán. Domáci predviedli gólový uragán, hostia sa napriek tomu nevzdávali a hrali útočný futbal. Zápas mohlo skončiť aj vyšším výsledkom.

Góly: 11. a 86. D. Jamrich, 14., 31. a 34. M. Janček, 26. a 77. P. Dálik, 47. a 51. M. Šelestiak, 56. D. Mikuláš, rozhodoval Gális, 70 divákov. OFK: Macko – Minich, Dálik, Paulovič (79. Karl), Zubák, Vida, Holeščák, Šelestiak (68. Fajdin), Jamrich, D. Mikuláš (56. P. Karvay), Janček (88. Cibulka). TJ: Stančík – Schuchman, J. Halo (60. M. Košecký), L. Halo, Matušík, Síleš (72. Martiška), Ďaďan, Michal Jančovič (72. Harvanec), Kúdela, Ľ. Greguš (46. J. Košecký), Višňovský.

Krnča – Závada 4:0 (2:0)

V zápase tabuľkových susedov mali domáci jasnú prevahu. Krnča ale predviedla výborný výkon, ktorý sa od nej na domácom ihrisku očakáva. Domáci už v 20. minúte viedli 2:0. Aj v ďalšom priebehu bola Krnča jasne lepším celkom a po zmene strán pridala ešte dva góly. Víťazstvo domácich je plne zaslúžene.

Góly: 7. a 58. L. Knápek, 20. J. Gieci, 71. D. Košík, rozhodoval P. Rybanský, 60 divákov. OFK: Prec – R. Remeň, Š. Remeň, Chrkavý, Toman (61. D. Košík), Kačina (70. Guliš), Knápek, Fráter, M. Meluš, Gieci, Síleš (70. Milata). OŠK: Jamrich – Godál (61. Vaško), Buc, H. Herda (61. Marek Herda), Detko, P. Janček (77. T. Hazda), Bizoň, Nováčik, Hazda, Božik, Mário Herda.

Prašice – Ludanice 0:0

Zápas vo veľmi peknom letnom počasí začal lepšie pre domácich. Prašice si vytvárali šancu za šancou, ale strelecky sa nedokázali presadiť. Prašice sa predbehovali v zahadzovaní šancí, hostia hrozili najmä brejkmi, no obrana Prašic hrala veľmi dobre a kompaktne. Prašický pušný prah je ale stále zvlhnutý, a preto zápas skončil bezgólovou remízou. K peknému futbalu, ktorý produkovali obe mužstvá, prispelo aj rozhodcovské duo.

Rozhodoval Wenderla, 40 divákov. OFK: Grežďo – Š. Bruchatý, Jakub Lacika (63. P. Malinka), Delič, Pátrovič, Bajzík (74. Pikna), Juraj Lacika (58. Herda), Štefkovič, Grznár, Streďanský, Belák (84. Čakajda). OFK: Žovic – Morvaj, Blaho (77. Matejov), Krajčík, Buday, Balajka, Bisák (86. Čerňan), Král, Candrák, Januška, Z. Holek.

V. Ripňany – Kovarce 1:0 (0:0)

Lepší súper doteraz vo V. Ripňanoch ešte nehral. Domáci síce v zápase zahodili niekoľko šancí, no hostia si ich vypracovali o niečo viac. Krásne počasie prilákalo množstvo fanúšikov, pochvalu si zaslúži aj hosťujúci. V prvom polčase sa vyznamenali obaja brankári, keď pochytali vyložené šance, najmä domáci Halo zneškodnil dve tutovky. Po zmene strán hostia zahodili tri čisté šance. V závere zápasu sa šťastena priklonila na domácu stranu, kedy Chovanec prevzal loptu na polovičke ihriska a po krásnom šprinte prestrelil brankára hostí – 1:0. Zápasu by viac svedčila remíza a dobrý výkon podali i rozhodcovia. „Touto cestou by som sa rád ospravedlnil hráčom Kovariec, ktorým niektorí „naši fanúšikovia“ počas celého zápasu nadávali. Veľmi nás to mrzí, pretože svojim správaním len zbytočne pokazili nádherný futbalový zážitok, ktorý pripravili pre divákov obe mužstva,“ povedal po stretnutí sklamane predseda domáceho klubu Ivan Kubala.

Gól: 82. V. Chovanec, rozhodoval Patrovič, 300 divákov. OFK: Halo – Kopčan (82. Judák), Szalay (75. M. Mikula), Gocala, T. Mikula, M. Štetka (46. Hanzlík), Chovanec, Hertel, Frťala, Krasňanský, A. Štetka (90. Minks). OFK: Vrbjar – Belan, Kutňanský, Hula, Vrábel, E. Gregor, Maruna, Mekýš, Borovka, Kerek (76. D. Klačanský), Labuda.

V. Dvorany – Rajčany 4:1 (1:0)

V prvom polčase sa hral vyrovnaný zápas, no M. Šnirc v samostatnom úniku zaváhal. V 43. minúte sa V. Dvorany dočkali a po peknej akcii M. Jančovič dáva na 1:0. Druhý polčas sa niesol vo vyrovnanom duchu. V 73. minúte z ničoho udreli hostia a po hrubej chybe domácej obrany vyrovnali na 1:1. Od 78. minúty prišla silná sedemminútovka domácich, kde zažiaril nestarnúci Marek Šnirc, ktorý vsietil dva góly a jeden pridal T. Rybanský. Hostia síce zaslúžene prehrali, no výsledok je pre Rajčany trochu krutý.

Góly: 43. M. Jančovič, 78. a 85. M. Šnirc, 80. T. Rybanský – 73. J. Hostačný, rozhodoval Sák, 80 divákov. TJ: R. Rybanský – T. Rybanský (79. Chudý), F. Jančovič, D. Števčík, K. Števčík (12. T. Jančovič), P. Zachar, J. Jančovič, Klepanec (87. M. Rybansky), Šnirc, M. Jančovič, T. Rybanský. TJ: V. Legéň – Kúdela, J. Rodina, Brňo, Blaho (60. O. Hostačný), Gális, Sekereš (23. Bujna), Polúch, M. Dovalovský, J. Dovalovský (67. J. Hostačný), P. Rodina.

Pozn.: Komentáre nám dodávajú domáci spravodajcovia.

20 g.: Štefan Kopčan (V. Ripňany).

Zostava kola: M. Stopa (Bojná) – D. Kutňanský (Kovarce), M. Šelestiak (Práznovce), L. Balajka (Ludanice), R. Delič (Prašice) – D. Hruboň (Čermany), P. Válek (N. Streda), P. Krajčík (Bojná), L. Knápek (Krnča) – M. Janček (Práznovce), M. Šnirc (V. Dvorany).