Topoľčany Partizánske Šport

Preseľany zabrali doma

Veľké Bedzany v tabuľke poklesli.

Jacovce síce v dohrávke porazili Oponice 3:1, ale v nedeľu vo Veľkom Záluží inkasovali až štyrikrát.(Zdroj: ARCHÍV JARO ŠUPA)

Oponice – Solčany 0:2 (0:1)

Diváci v Oponiciach videli pekný futbal z oboch strán. Domáci v 25. minúte po peknej krídelnej akcii A. Geršiho mohli otvoriť skóre Paulovičom, ale ten z troch krokov prekopol bránku. Solčany boli futbalovejšie, mali častejšie loptu na kopačkách a v 45. minúte po nevinnej akcii sa ujali vedenia – 0:1. Po zmene strán začali Solčany aktívne, do 60. minúty mali viac z hry a aj si vytvárali šance, ktoré ale nepremenili. Domáci následne zahodili dve tutovky – jednu Paulovič a druhú Sahulčík. Domáci v závere hrali vabank, do šestnástky hostí v 90. minúte išiel aj brankár Ondruš, ktorý aj zakončil, ale brankár hostí loptu chytil. Z následného protiútoku strelili hostia druhý gól – 0:2.

Góly: 45. F. Urminský, 90. Ľ. Bulák. R Gádoši, 100. TJ: Ondruš – T. Krošlák (74. Varga), Sahulčík, M. Krošlák, J. Švec, A. Gerši, F. Gerši, Zachara, Paulovič, R. Gerši (59. Aneštik), M. Švec (80. Šedivý). OFK: Sláma – Zelíska, Klačanský, P. Ducký, Mihalik, Bulák, Mančík, Pavlovič, Hupka, Urminský, Ondruš (79. Gábriš).

Preseľany – H. Kráľová 3:2 (2:0)

V Preseľanoch chceli domáci zápas rýchlo rozhodnúť. Preseľany boli od úvodu aktívnejší, vyhrávali osobné súboje a po štandardke otvoril skóre Urbanec – 1:0. Po peknej kombinácie zvýšil Botka v závere prvého polčasu už na 2:0. V druhom polčase na domácich prišiel akoby útlm, čo hostia využili gólom na 2:1. Domáci sa ale rýchlo prebrali a Kompas zvýšil na 3:1. V nasledujúcich minútach zahodili domáci dve tutovky, aby hostia z ojedinelého protiútoku zdramatizovali zápas gólom na 3:2, keď sa po druhýkrát v zápase presadil Petrovský. V závere už domáci tri body ubránili a v zápase zaslúžene vyhrali.

Góly: 18. Ľ. Urbanec, 38. P. Botka, 79. T. Kompas – 70. a 86. M. Petrovský. R Zemko, 100. TJ SLOVAN: Matúš Šiška – Mocný, Kolník, Vaňo, Macko, Urbanec (89. Bubla), Kompas, Kuna, Candrák, Lacena, Botka.

Radošina – V. Bedzany 1:1 (1:0)

Rušné stretnutie, ktoré ale neprekročilo priemer, skončilo remízou 1:1. Od začiatku síce prevzali iniciatívu hostia, ale hra sa postupne vyrovnala a šance boli na oboch stranách. Prvé striedanie bolo už v 25. minúte, kedy sa pri dorážke zranil Minárik. V 40. minúte páli zo 40 metrov Horváth a z trestného kopu posiela domácich do vedenia aj s pričinením hosťujúceho brankára – 1:0. Druhý polčas opäť začali svižnejšie hostia. V 48. minúte po rohovom kope, a trme-vrme pred domácou bránkou, zapískal rozhodca problematickú jedenástku (domáci kapitán Turčan mal ruky pri tele). Hostia z penalty vyrovnali na 1:1. Faulov postupne na obidvoch stranách pribúdalo, čo spôsobovali najmä nepresné verdikty hlavného rozhodcu. Ten v 90. minúte vylúčil domáceho Juraja Piršela za rečnenie, čomu sa čudovali hráči oboch mužstiev. Výkony rozhodcov v jarných zápasoch v Radošine sú často problematické a neprispievajú atmosfére, ktorá futbalu patrí. Negatívne odozvy fanúšikov a nervozita hráčov je potom dôsledkom ich sporných verdiktov. Tak tomu bolo i v tomto zápase.

Góly: 40. M. Horváth – 49. M. Ladický (11 m). R Grznár, ČK: 90. Juraj Piršel (Radošina), 100. TJ-ŠK: Rybnikár – Vajdečka, Turčan, Juraj Piršel, Ďaďan, Šimovič, Ľ. Stanček, Vičan, Horváth, Minárik (25. Aberštík, 76. P. Bartošek), Jankovič. TJ SLOVAN: T. Barborík – Koprda, P. Ondruška, Tlstý, M. Ladický, Bisák, Matejov, F. Toman, Filipeje, Gerbel, J. Toman.

V. Zálužie – Jacovce 4:0 (1:0)

Hostia sa snažili hrať otvorený futbal, no doplatili na nízku efektivitu. Na nastrelené brvno odpovedal presným zásahom domáci Gála po centri Kečkéša. V II. polčase sa snažili hostia hru otvoriť a výsledok zvrátiť na svoju stranu. To sa im nepodarilo a domáci z brejkových situácií využili strelecký potenciál. Tri góly Jacovčanov definitívne umlčali a z víťazstva sa radovali hráči V. Zálužia.

Góly: 26. L. Gála, 68. L. Bédi (11 m), 74. J. Bédi, 78. J. Kečkéš. R Fodor, 200. TJ DRUŽSTEVNÍK: Uhlár – Zigo, Beňo, Majba, Bajzík, M. Chrenko (81. Zigo) , Kaman, Piterka, Bujna (46. Buček), Bukvay (72. Hustý), Galbavý.

Lapáš – Krušovce 6:0 (3:0)

Domáci boli od úvodu aktívnejší, už po polhodine viedli 3:0. Hostia napriek svojmu tabuľkovému postaveniu hrali veľmi staticky, bez náznaku šancí. Po zmene strán hráči Lapáša pokračovali v ofenzívnom poňatí hry. Postupne sa presadil Pogran, Homola a svoj hetrik v závere zavŕšil Zlatňanský.

Góly: 7., 22. a 87. P. Zlatňanský, 31. a 84. N. Homola, 51. M. Pogran. R Baňár, 100. SLOVAN: Križma – Krivskyj, Trudman, Karl, Čuhák, Mako, Masaryk, Gális, Novotný, Bazala, Matušík.

Tovarníky mali voľno.

Ostatné výsledky:

Báb – Alekšince 2:1 (0:1), 70. L. Takáč, 79. P. Majerčík – 40. M. Fuska.

Nevidzany – Zbehy 1:3 (1:0), 8. M. Kajaba – 66. a 71. (11 m) P. Lehocký, 81. M. Kopec.

H. Kráľovej odrátajú 3 body.

Najlepší strelci: 31 – P. Zlatňanský (Zbehy, Lapáš), 20 – A. Candrák (Tovarníky), 17 – M. Kurej (Báb), 15 – M. Fuska (Zbehy, Alekšince), 13 – E. Penzeš (H. Kráľová), R. Žikavský (Nevidzany), M. Pogran (Lapáš)

Zostava kola: J. Psota (Báb) – V. Demydenko (Lapáš), M. Candrák (Preseľany), M. Ťapušík (Zbehy), M. Teplanský (V. Zálužie) – P. Ducký (Solčany), P. Hrdlica (Báb), M. Tužinský (Lapáš), I. Šimovič (Radošina) – T. Kompas (Preseľany), P. Lehocký (Zbehy).