Topoľčany na jar vyhrali prvý zápas vonku

Streleckú smolu prelomili aj FC Horses.

Topoľčany na jar vyhrali druhý zápas, prvý vonku.Topoľčany na jar vyhrali druhý zápas, prvý vonku. (Zdroj: MILAN POSPIŠ)

FC Horses – Gabčíkovo 3:0 (2:0)

Domáci vstupovali do zápasu po sérii nepresvedčivých výkonoch, keď sa nedokázali v predošlých zápasoch presadiť ani strelecky. Domácemu trénerovi Slovákovi vyšiel taktický plán, keď stopéra Halása poslal na hrot a to sa ukázalo ako zlomové. Už v 8. minúte potiahol peknú akciu po pravej strane Líška, jeho center poslal hlavičkou do protipohybu brankára hostí práve Halás – 1:0. Hostia boli v ďalších minútach vyrovnaným súperom pre domácich, ale hrali iba po šestnástku. V 25. minúte si vymenil loptu Halás s Bartom a druhý menový poistil vedenie domácich – 2:0. Domáci pokračovali v tlaku, výbornú hlavičku Szaba chytá brankár hostí. Do druhého polčasu sa domáci stiahli a čakali na brejky. Už v 46. minúte sa sám na brankára hostí rútil Barta, ktorý si zasekol i stopéra, ale jeho strele chýbala razancia. Hostia boli aj naďalej nebezpeční iba po šestnástku, keď za celý zápas nevystrelili medzi tri domáce žrde. Domáci mohli niekoľkokrát navýšiť vedenie, blízko ku gólu bol Oravec, ktorý krížnou strelou minul bránku. Sám na brankára hostí sa rútil i Líška, v čistej šanci ale páli iba do gólmana Rengela. Po sérii šancí domácich sa v poslednej minúte do streleckej listiny zapísal ešte Mrocek, ktorý v skrumáži dotlačil loptu do siete – 3:0. Horses tak po sérii nevýrazných výkonoch konečne zabral naplno a zostáva len veriť, že sa im opäť začne dariť bodovať aj v nasledujúcich zápasoch.

Góly: 8. R. Halás, 25. M. Barta, 90. R. Mrocek. R Patrovič, ŽK: Poštrk, Olej (Bánovce), 120. FC: Grman – Kastelovič, Tabak (69. Olej), Poštrk, Oravec, Svatík (80. Golis), Szabó, Barta (64. Gajdošík), Líška, Mrocek, Halás.

(MK)

Šaľa – Topoľčany 0:2 (0:0)

V regionálnom derby chceli domáci nadviazať na úspešnú sériu, ale narazili na zdatného protivníka a z plného zisku sa zaslúžene tešil legionármi prešpikovaný MFK. Hostia aj začali s výhodou silného vetra v chrbte lepšie a už v 5. minúte zachraňoval domáci brankár Masár po nebezpečnej hlavičke Hovsepjana. O tri minúty neskôr ratoval po prieniku Laouzaia na bránkovej čiare Szalay. Výbornú príležitosť si vypracovala Šaľa v 13. minúte, keď po rohovom kope nožničky Vaneka vykopával z prázdnej brány najlepší hráč hostí Omborenga. Topoľčany mali viac z hry a po polhodine sa opäť vyznamenal Masár po delovke Kalisu. V závere polčasu najskôr spoľahlivý Senecký zneškodnil strelu Vaneka a zneškodnil aj nájazd Račkoviča.

Fotogaléria Milana Pospiša:

Do druhého polčasu nastúpila odvážnejšie Šaľa a po strieľanom centri domácim útočníkom Surányimu s Račkovičovi chýbali ku gólu milimetre. Hostia kontrovali po hodine jedovatou strelou Iranziho, ktorú vytesnil na roh Masár. Domáci pohrozili ešte Račkovičom, ale v 69. minúte už viedli hostia. Obrana chemikov vyrobila prvú hrúbku, čo okamžite využili hostia a po hlavičke nekrytého Hovsepjana sa dostali do vedenia. Zbytočný gól domácich zaskočil a po piatich minútach sa opäť tešili hostia. Po krídle unikol rýchly Kalisa a po jeho centri Iranzi z malého vápna pridal hlavičkou druhý zásah – 0:2. Domáci sa snažili o strelenie kontaktného gólu, prestriedali, mali aj príležitosti Prúčnym a Lalákom, ale obrana hostí dirigovaná skúseným Seneckým dokázala odolať.

Góly: 69. Hovsepjan, 73. Iranzi. R Sárai, ŽK: Račkovič, Szöcs – Pajer, Laouzai, 150. MFK: Senecký – Pajer, Omborenga, Luzin, Toma – Hovsepjan (90. Paľo), Mikula (63. Švajlen), Fotias, Laouzai – Iranzi, Kalisa (79. Sabo). Tréner J. Strna.

JOZEF SKLENÁR

Ostatné výsledky:

DAC B/Vrakúň – Neded 5:0 (1:0), 41. Sabler, 56. a 86. Sandal, 58. (11 m) a 90. Mészáros.

Horná Nitra – Komárno 0:0.

Veľký Meder – Led. Rovne 0:3 (0:1), 35. a 90. Detko, 77. Prekop.

ViOn Vráble B – Púchov 3:1 (2:1), 40. a 56. Fekiač, 43. Balko – 33. Brezničan (11 m).

Galanta – Dubnica 0:2 (0:0), 62. a 67. J. Vaško.

Šurany – V. Ludince 1:3 (0:1), 60. Vašek – 38., 50. a 65. Straňák.

Nové Zámky – Nemšová 1:0 (1:0), 28. Matič.