Topoľčany Partizánske Šport

Domáca výhra Hrušovian

Horné Obdokovce vonku remizovali.

Kapitán Hrušovian Peter Kurbel posiela loptu hlavou do siete a Hrušovany vedú 1:0.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Hrušovany – Dvory n/Ž. 3:1 (2:0)

Domáci naladení na víťaznú vlnu začali zostra, hostia sa usadili na svojej polovičke a vyčkávali, čo vymyslia domáci. Už v 3. minúte strieľa Rusinko nad bránku hostí. V 12. minúte Boldiš zahráva rohový kop a Kurbel hlavou posiela domácich do vedenia – 1:0. V 14. minúte po centri Béger v čistej šanci, ale míňa. Prišla 21. minúta a po akcii Jankovič – Soboňa zvyšuje Masarovič na 2:0. Domáci mali hru pod kontrolou, držali súpera na jeho polovičke a snažili sa streliť ďalšie góly. Už o dve minúty strelu Soboňu vyráža brankár hostí na roh. Soboňa v 43. minúte na päťke preštrikoval troch hráčov súpera, nachádza Bégera, ale výborný zákrok predviedol brankár hostí.

Po zmene strán sa hostia osmelili a prišla 62. minúta, kedy po rýchlej akcii sa popri vybiehajúcom domácom brankárovi presadzuje Lontoš – 2:1. O dve minúty domáci Boldiš potiahol loptu, vysunul Jankoviča, a ten s prehľadom zvyšuje na 3:1. V 66. minúte sa do čistej šance dostal Masarovič, ale jeho pokus likviduje brankár hostí. Hostia sa stále snažili skorigovať výsledok a v 72. minúte strieľajú pozdĺž celej bránky domácich. V 76. minúte mohli udrieť opäť hostia, ale domáci brankár Kopecký nebezpečnú strelu chytá. Domáci v závere kontrolovali hru a víťazstvo si plne zaslúžili.

Góly: 12. P. Kurbel, 21. A. Masarovič, 64. D. Jankovič – 62. M. Lontoš. R Jakubis, 100. OFK: Kopecký – Kurbel, Kochan, Sipos, Maršala, Masarovič, Rusinko, Jankovič (69. I. Sporina), Boldiš (75. R. Šutovský), Soboňa, Béger (85. M. Krško).

Svätý Peter – H. Obdokovce 2:2 (0:1)

Domáci boli futbalovejší, no paradoxne dvakrát prehrávali a museli doťahovať stav. Ku koncu Svätý Peter zvýšil obrátky, tlačil sa do koncovky, no v najväčších šanciach nepochodili Lakatoš a výborne hrajúci Kianek, párkrát sa zaskvel aj brankár Horných Obdokoviec Bránsky.

Góly: 48. D. Kianek, 83. L. Lörincz – 2. a 60. J. Martonka. R Janus ml., 155. OTJ: Bránsky – Fekete, Uhrík, J. Košlab, R. Kupec (75. Lacena), M. Grznár, Zsebi, Martonka, T. Krajčír, Vaňo, M. Balážik (89. Mondek).

Ostatné výsledky:

Štúrovo – Levice 4:1 (2:0), 6. T. Varga, 21. K. Saláta, 70. G. Tóth, 85. P. Molnár – 74. G. Švec.

Kalná n/Hr. – ČFK Nitra 5:0 (1:0), 21. R. Chmelo (11 m), 51. J. Pánik, 57. A. Vida, 61. J. Švirik, 84. D. Solčiansky (11 m).

D. Saliby – Tvrdošovce 2:1 (1:0), 15. A. Freňák (11 m), 88. D. Bednár – 56. Sz. Vincze.

Veľké Lovce – Kolárovo 2:0 (1:0), 18. P. Kolibab, 66. J. Jurky.

Imeľ – FC Nitra jun. 1:2 (1:1), 35. M. Gajdoš – 12. M. Bartošek, 76. T. Galko.

Palárikovo sa odhlásilo zo súťaže.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 17 – M. Bartošek (FC Nitra jun.), 15 – M. Béger (V. Lovce, Hrušovany), 13 – G. Tóth (Štúrovo), 12 – R. Chmelo (Kalná n/Hr.), Zs. Magyar (Kolárovo), 11 – D. Koprda (Čeľadice), J. Jurky (V. Lovce).

Zostava kola: I. Bránsky (H. Obdokovce) – J. Jurky (V. Lovce), J. Oravec, E. Molnár (Štúrovo), D. Jankovič, J. Boldiš (Hrušovany), D. Kianek (Svätý Peter), A. Lola (FC Nitra jun.), D. Bende, D. Bednár (D. Saliby), T. Oláh (Kolárovo)