Preseľany berú tri body

V Radošine dve červené karty

Tovarníky doma porazili Lapáš 2:1.Tovarníky doma porazili Lapáš 2:1. (Zdroj: KATARÍNA MIKULÁŠOVÁ)

Tovarníky – Lapáš 2:1 (0:1)

Na perfektne pripravenom trávniku sa stretli dve vyspelé mužstva a diváci boli svedkami výborného zápasu. Domáci začali náporom, ale bez gólového efektu. Postupne sa hra vyrovnala a technicky vyspelí hostia si vytvorili miernu územnú prevahu. V 32. minúte po zaváhaní domácej obrany si center Krkošku zrazil do vlastnej bránky Schwarz a hostia sa ujali vedenia – 0:1. V prvom polčase sa už nič podstatné nestalo a do kabín odchádzali spokojnejší hráči Veľkého Lapášu.

Do druhého polčasu nastúpili domáci s odhodlaním otočiť výsledok a v 51. minúte po rohovom kope Tomáša Kopúna sa presadil Mrázik – 1:1. Tovarníky pokračovali v tlaku a po veľkej chybe hosťujúceho brankára poslal Adrián Candrák domácich do vedenia – 2:1. Hostia sa dlhými nakopávanými loptami nemali šancu presadiť, keď domáca obrana hrala v druhom polčase bezchybne. Tovarníky svoje náznaky rýchlych protiútokov nedotiahli taktiež do konca. Vedúce mužstvo súťaže nakoniec zaslúžene zvíťazilo, keď preukázalo nesmiernu túžbu po víťazstve.

Góly: 51. M. Mrázik, 68. A. Candrák – 32. vlastný (P. Schwarz). R Hrabaj, 200. OFK: Mikuláš – Košecký, M. Kopún, Kapusta, Schwarz, V. Candrák, M. Rusňák st., T. Kopún (90. Škreko), R. Hájovský (90. S. Hájovský), A. Candrák, Mrázik (89. Jahoda).

Radošina – Krušovce 1:1 (1:0)

V stretnutí, ktoré bolo označené ako okresné derby, vôbec nesplnilo požadované očakávania. Odvíjalo sa za miernej prevahy domácich, ktorí sa v 22. minúte ujali vedenia gólom z pokutového kopu. Gól strelil Juraj Piršel po faule na Minárika. V ďalšom priebehu sa hra vyrovnala, i keď domáci mali miernu prevahu. V druhom polčase hostia kombinačnou hrou zápas vyrovnali, výsledkom čoho bol gól Masaryka v 53. minúte po hrubej chybe domácej obrany. Ďalšie gólové šance obojstranne neprichádzali, i keď hostia boli oslabení o vylúčeného J. Čuháka. V nervóznom závere hostia taktickou hrou udržali nerozhodný výsledok. Už po záverečnom hvizde uvidel červenú kartu ešte domáci Martin Piršel.

Góly: 22. Juraj Piršel – 53. V. Masaryk. R Páleník, ČK: M. Piršel – J. Čuhák. 150. TJ-ŠK: M. Rybnikár – M. Piršel, P. Bartošek, Vajdečka, Ďaďan, Horváth, Vičan, Ľ. Stanček, Šimovič, Minárik, Juraj Piršel, striedali Aberštík, J. Bartošek. TJ SLOVAN: Križma – Trudman, Masaryk, J. Gális, Karl, Čaniga, Miro Čuhák, Smatana, Bazala, Juraj Čuhák, F. Gális.

Preseľany – V. Bedzany 4:1 (2:1)

Bolo vidieť, že na seba narazili mužstva zo spodnej časti tabuľky a oba tímy hrali v úvode ustráchane. Korenie futbalu prišlo v 28. minúte, kedy sa domáci ujali vedenia a už o dve minúty pridal Botka i druhý gól domácich. Až do záveru prvého polčasu prevzali iniciatívu hostia, prvú tutovku spálili a po druhej sa kopala penalta – 2:1. V druhom polčase sa snaha domácim hráčom nedá uprieť, ale prílišne chcenie im akoby zväzovalo nohy. Hostia si tak vypracovali dve obrovské šance, ale nedokázali ich dotiahnuť do gólovej podoby. A domáci tak následne trestali, keď pokutový kop premenil Kuna – 3:1. Od tohto momentu si už domáci držali náskok, v závere ešte Kamencay prikrášlil zaslúžene víťazstvo domácich gólom na 4:1.

Góly: 28. D. Kolník, 30. P. Botka, 65. M. Kuna (11 m), 85. D. Kamencay – 45. M. Ladický. R Srnec, 200. TJ SLOVAN: Matúš Šiška – Mocný, Kolník (67. Csáky), Vaňo, Macko, Ľ. Urbanec (81. Bubla), Kompas, Kuna, Kamencay, Lacena, Botka. TJ SLOVAN: T. Barborík – Bocman (74. Toman), P. Ondruška, Tlstý, M. Ladický, Bisák, Pirťan, Toman, Matejov, Filipeje, Gerbel (74. Koprda).

Oponice – Zbehy 1:1 (0:0)

V Oponiciach sa začalo opatrne z oboch strán. Zbehy postupne preberali iniciatívu a vypracovali si tri vyložené šance, ale domácich podržal brankár. Až v 41. minúte po štandardnej situácii páli mimo Zachara. Po prestávke začali hostia náporom a v 47. minúte sa hostia ujali vedenia z pokutového kopu. Následne domáci zodpovedne bránili a nepúšťali hostí do vyloženej šanci. V 87. minúte po krásnej akcii A. Tótha vyrovnáva A. Gerši – 1:1. Hostia boli futbalovejší, pre domácich je to cenný bod.

Góly: 87. A. Gerši – 47. R. Lehocký (11 m). R Šamko, ČK: 46. F. Gerši (Oponice). TJ: Ondruš – Sahulčík, M. Krošlák, J. Švec, A. Gerši, F. Gerši, Zachara, Žák, Varga (46. T. Krošlák), Paulovič (78. Tóth), R. Gerši (63. Aneštík).

Alekšince – Solčany 3:2 (2:0)

Domáci boli v I. dejstve herne lepší a po polhodine viedli dvojgólovým rozdielom. Na 3:0 mohol zvýšiť v 32. minúte Fuska, ale svoj únik nedotiahol do konca. Po obrátke sa hostia snažili dostávať dopredu nakopávanými loptami a kontaktný gól strelil Ducký. O minútu prišla najkrajšia akcia zápasu, na konci ktorej bol striedajúci J. Blaži. Solčany zakrátko znížili zásluhou Urminského. Alekšince si víťazstvo o gól zaslúžili

Góly: 14. A. Behúl, 27. M. Fuska, 66. J. Blaži – 65. L. Ducký, 67. F. Urminský. R Rečka, 250. OFK: Sláma – Zelíska, Mihálik, Krošlák, Mančík, Kľačanský, Ducký, Bulák, Pavlovič (46. Hupka), Ondruš, Urminský.

Báb – Jacovce 2:0 (1:0)

Hral sa slušný zápas bez kariet, hostia ukázali sympatický, otvorený futbal, ale nevytvorili si gólovú príležitosť, centre pozbieral brankár Psota. Aktívnejší domáci sa dostávali do šancí. Skóre otvoril Porubský, ktorý poslal do siete odrazenú loptu. Po obrátke zvýšil A. Švihorík hlavou po štandardke Porubského. Vedenie si domáci ustrážili.

Góly: 35. M. Porubský, 50. A. Švihorík. R Kovačic, 200. TJ DRUŽSTEVNÍK: Uhlár – Zigo, D. Chrenko, Majba, M. Chrenko, Buček, Kaman, Piterka, Bukvay, Galbavý, Borbély (77. Ďuriš).

Ostatné výsledky:

V. Zálužie – H. Kráľová 1:1 (0:1), 86. M. Lacek – 7. M. Petrovský.

H. Kráľovej odrátajú 3 body.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 24 – P. Zlatňanský (Zbehy, Lapáš), 19 – A. Candrák (Tovarníky), 17 – M. Kurej (Báb), 13 – E. Penzeš (H. Kráľová), R. Žikavský (Nevidzany), M. Fuska (Zbehy, Alekšince), 12 – M. Pogran (Lapáš).

Zostava kola: M. Ondruš (Oponice) – V. Masaryk (Krušovce), L. Košecký (Tovarníky), J. Krištofičin (Alekšince) – A. Behúl (Alekšince), D. Tóth (H. Kráľová), I. Šimovič (Radošina), P. Botka (Preseľany) – A. Švihorík (Báb), D. Kamencay (Preseľany), M. Mikula (Zbehy)