Topoľčany berú bod

Bánovce doma prehrali rozdielom triedy.

Topoľčany uhrali v Nededi remízu.(Zdroj: MILAN POSPIŠ)

FC Horses – Nemšová 0:3 (0:1)

Bánovce po nepresvedčivých výkonoch privítali na domácom ihrisku ťažkého súpera, ktorý prišiel do Bánoviec posilnení aj o hráčov z Trenčína. Nad všetkými vyčnieval reprezentačný brankár do 21 rokov – Chovan. Ten bol v prvom polčase rozdielom hráčom na ihrisku. Domáci začali tlakom, ujali sa i vedenia, ale gól pre tesný ofsajd neplatil. Následne po ľavej strane unikol Jambor, jeho pokus zneškodnil Chovan. Domáci v ďalšom priebehu mali gólové náznaky, ale ani v jednom prípade nedokázali dotlačiť loptu za výborného Chovana, respektíve pokusy domácich boli zblokované. Na druhej strane sa z ojedinelej situácie zastreľoval Issa, ktorý len tesne minul. Blízko ku gólu mal Mrocek, jeho peknú strelu z 20 metrov ešte krajšie vyrazil gólman hostí. V 32. minúte domáci zahrávali rohový kop, pozabudli na zadnej tyči trojicu hráčov hostí a tí po rýchlom brejku sa aj ujali vedenia, keď sa presadil Čataković. Hostia boli po vedúcom góle lepším tímom v poli, z päťky prekopli prázdnu bránku domácej bránky. Domáci v závere polčasu mohli zápas zdramatizovať, ale Jamborovu jedovku vytlačil Chovan vedľa bránky.

Do druhého polčasu domáci tréner prestriedal dvojicu hráčov s cieľom vrátiť sa späť do zápasu. Chcenie zo strany Bánoviec ale zostalo iba v kabíne, keď už v 49. minúte po chybe celej obrany z piatich krokov poslal Issa hlavičkou loptu do bránky – 0:2. Od tohto momentu sa domáci doslova rozpadli a hostia podnikali jednu nebezpečnú gólovú akciu za druhou. V 75. minúte z množstva šancí ešte Prekop upravil na konečných 0:3. Hostia zaslúžene v zápase vyhrali.

Góly: 32. H. Čataković, 49. U. A. Issa, 75. E. Prekop. R Fehér, ŽK: Kastelovič – Ďuriš, 250. FC: Slijepčević – Kastelovič (46. Minárik), Poštrk, Szabó, Halás, Mrocek, Jambor, Líška, Gajdošík, Barta (46. Oravec), Olej (66. Arsenović), tréner M. Slovák.

(MK)

Neded – Topoľčany 1:1 (1:1)

MFK, ktorý bol favoritom, dal vidieť od úvodných minúť, že chce naplno bodovať, ale domáci napriek tomu, že hrali oslabení o potrestaného Karima boli proti. V 16. minúte mal veľkú šancu hosťujúci Laouzai, ale brankár D. Bartalos bol proti. Ten sa vyznamenal aj v 20. minúte po tvrdej strele Pala. Domáci kontrovali v 24. minúte Obassim, ale legionár Fotias zblokoval strelu na roh. Hostia išli do vedenia v 28. minúte, keď podnikli rýchlu kontru na konci ktorej bol Nwoko. Domácich gól nezlomil. V 37. minúte zneškodnil Palovčíkovu delovku Senecký. Brankár hostí sa vyznamenal aj o minútu neskôr pri strele Královiča. Hostia mali v 39. minúte tutovku, avšak Kalisa nielenže prehodil vybiehajúceho brankára Bartalosa, ale aj bránu hostí. „Nedáš – dostaneš“ sa potvrdilo o tri minúty neskôr, keď najskôr Senecký zachraňoval rukou v hraničnej situácii a po trestnom kope domáci vyrovnali kapitánom Kukučkom.

Fotogaléria Milana Pospiša:

Výborný futbal z prvého dejstva sa preniesol aj do obrátky. Neded chcel naplno bodovať. V 48. minúte delovka Kraloviča nemala gólové parametre. O 10 minút po hlavičke Rožníka pomohlo hosťujúcemu brankárovi brvno. Topoľčany sa snažili o rýchle brejky Kalisom a Laouzaiom, ale obrana domácich odolala. Domáci mohli v ďalšom priebehu pridať rozhodujúci gól, ale Nikoličovu strelu vyrazil z bránkovej čiary Fotias. Senecký si poradil aj so strelou A. Bartalosa. V závere mali príležitosti obe mužstvá, avšak zápas skončil remízou. Napriek tomu obecenstvo zatlieskalo obom tímom.

Góly: 43. Kukučka – 28. Nwoko. R Papuča, ŽK: M. Kukučka – Senecký, Lazin, Laouzai, Iranzi, Nwoko, Kalisa, 400. MFK: Senecký – Pajer (80. Sabo), Luzin, Hovsepjan (66. Švajlen), Toma, Laouzai, Fotis, Iranzi, Nwoko (75. Mikula), Kalisa, Palo. Tréner J. Strna.

JOZEF SKLENÁR

Ostatné výsledky:

Nové Zámky – Horná Nitra 5:0 (3:0), 4. a 12. Švajda, 36. Horáček, 72. Matič, 84. Košút (11 m).

Šaľa – Beluša 1:0 (0:0), 83. F. Prúčny (11 m).

Veľký Meder – Dubnica 3:4 (1:2), 28. Hlavna, 50. Szikonya, 57. Pisár (11 m) – 16. Vaško, 45. Jakúbek, 59. Hlatký, 68. Janco.

ViOn B Vráble – Led. Rovne 2:0 (1:0), 3. Balko, 60. Šlachta.

Šurany – Púchov 3:0 (3:0), 35. Hrebík, 38. vlastný (Riška), 43. Dudáš.

Galanta – Komárno 4:1 (1:1), 53. a 71. Baša, 34. Kočiš, 61. Prágai – 27. Bilyk.

DAC B – Veľké Ludince 3:1 (0:0), 63. Černák (11 m), 88. a 90. (11 m) Sandal – 52. Flídr.

1. Komárno 27 20 4 3 64:22 64 (+25)

2. Led. Rovne 26 16 5 5 50:28 53 (+14)

3. Púchov 27 15 7 5 44:19 52 (+13)

4. Beluša 27 13 6 8 35:30 45 (+9)

5. ViOn B Vráb. 27 12 6 9 40:33 42 (-3)

6. Galanta 26 12 5 9 45:32 41 (-1)

7. DAC B/Vrak. 27 10 9 8 35:28 39 (0)

8. V. Ludince 27 10 7 10 38:42 37 (-2)