V Kovarciach nedohrali

Práznovce zišli z ihriska už v úvodných minútach.

(Zdroj: ARCHÍV JARO ŠUPA)

Čermany – Bojná 1:2 (1:1)

V úvode zápasu sa obe mužstvá oťukávali a tempo nebolo príliš vysoké. Postupne prebrali iniciatívu domáci a hrozili najmä po štandardných situáciách. Gól však najskôr padol do domácej bránky po peknej lopte za obranu a kvalitnom zakončení hosťujúceho Krajčíka. Domáci vyrovnali po dlhom výkope brankára a zaváhaní stopéra, keď pekne zakončil P. Bisák. V druhom polčase hostia začali hrať aktívnejšie a domácich zatlačili. Vytvorili si viacero šancí a do vedenia sa dostali po dlhom aute do šestnástky domácich. Domáci nedokázali odpovedať ani po červenej karte pre hosťujúceho obrancu. O prehre domácich rozhodla najmä neúčasť viacerých hráčov zo základného kádra.

Góly: 32. P. Bisák – 24. P. Krajčík, 63. L. Lukačovič, rozhodoval Hubinský, ČK: 69. J. Zvozil (Bojná) po druhej ŽK, 50 divákov. DRUŽSTEVNÍK: Michalec – Chňapko, P. Bisák, T. Chudý, P. Hruboň, D. Hruboň, Klčo, E. Matejov, Gubáň, A. Matejov, Dunka-berky (61. Maček). TJ SLOVAN: J. Glos – M. Bartoník (82. Sporina), M. Jančovič, Ľ. Lukačovič, Trávnik, J. Zvozil, L. Lukačovič, M. Mosný (59. Markusík), Vyletelka, Krajčík (72. Smatana), Ducký (77. Turčan).

Kovarce – Práznovce 1:0 nedohrané pre pokles hráčov pod sedem

Fanúšikovia v Kovarciach sa ani nestihli usadiť a už bolo po zápase. Práznovce pricestovali na zápas len zo siedmimi hráčmi. Gólové skóre otvára už po niekoľkých sekundách Oto Kerek. Hneď na to sa jeden z hosťujúcich hráčov zranil a hlavnému rozhodcovi P. Rybanskému nezostávalo nič iné, ako ukončiť zápas pre nedostatočný počet hráčov hosťujúceho mužstva. V sobotu v Kovarciach neutrpel len futbal, ale hlavne fanúšik. Dúfajme, že takýto moment v našom okrese už neuvidíme.

Gól: 1. O. Kerek, rozhodoval P. Rybanský, 120 divákov. OFK: Vrbjar – Ďurič, E. Gregor, Kutňanský, Belan, Borovka, Maruna, Mekýš, M. Gregor, M. Vorčák, Kerek. OFK: Korec – Dálik, Holeščák, P. Karvay, B. Karvay, Cibulka, Paulovič.

Nemčice – Rajčany 3:2 (2:0)

Stretnutie dvoch mužstiev z posledných priečok 6. ligy sa začal veľmi opatrne, nikto nechcel urobiť chybu. Domáce mužstvo pôsobilo počas zápasu technickejšie a vyspelejšie ako mužstvo hostí, a to sa odzrkadlilo aj na priebehu hry, keď po dvoch pekných gólových akciách viedli Nemčice 2:0. Do druhého polčasu s vetrom v chrbte začínali hostia a zatlačili domácich na ich polovicu. Nemčice sa ale nevzdávali a pridali tretí gól. Domáci mohli pridať i ďalšie góly, ale pre streleckú nemohúcnosť nemohli navýšiť vedenie. V závere hostia aj s podporou vetra zatlačili domácich a po chybách domácich hráčov strelili Rajčany dva rýchle góly. V závere sa domáci prebrali a tri cenné body v boji o záchranu už svojou bojovnosťou udržali.

Góly: 22. P. Kúdela, 36. a 64. R. Síleš – 75. P. Rodina, 84. J. Hostačný, rozhodoval Wenderla, 30 divákov. TJ: Stančík – Markovič (80. Martiška), Schuchman, Halo, Desat, Síleš (87. Harvanec), Ďaďan, M. Jančovič (63. M. Košecký), Kúdela, Višňovský, Ľ. Greguš (72. J. Košecký). TJ: V. Legéň – Kúdela, J. Rodina, Brňo, T. Blaho, Jaško, Sekereš, Polúch, P. Bujna , J. Dovalovský (62. J. Hostačný), P. Rodina.

Kuzmice – Krnča 4:2 (0:1)

Prvý polčas bol zo strany domácich veľmi rozháraný, šetrilo sa pohybom a viazla kombinácia. Síce mali domáci častejšie loptu na kopačkách, nevytvorili si žiadnu šancu. Hostia z ojedinelého protiútoku otvorili skóre prvého polčasu. Do druhého polčasu nastúpili domáci akoby vymenení a hneď to bolo aj cítiť, keď v 48. minúte vyrovnali. Od tohto momentu boli domáci pánmi na ihrisku. I napriek vsieteným štyrom gólom zahodili Kuzmice veľké množstvo ďalších tutoviek a len zásluhou brankára hostí Preca nebol výsledok vyšší. Za stavu 3:1 hostia ešte zdramatizovali priebeh stretnutia gólom na 3:2, ale to bolo z ich strany všetko. Pochvalu si zaslúži i rozhodcovská trojica.

Góly: 48. F. Martinček, 75. a 78. T. Zachar, 90. D. Jančovič – 27. a 88. L. Knápek, rozhodoval Žitňanský, 80 divákov. OFK: Fico – Zubaj, Martinček, Goga, M. Meluš, T. Grznár, Kolbik, Zachar, P. Virdzek (46. Aliu), Jančovič, Harvanec (86. V. Herda). OFK: Prec – R. Remeň, Š. Remeň, Chrkavý, T. Meluš (86. R. Knápek), Košík, L. Knápek, Fráter, M. Meluš, Gieci, Síleš.

Závada – V. Dvorany 1:1 (1:0)

Zápas sa odohrával na ťažkom teréne, kde obe mužstva bojovali v prvom polčase medzi šestnástkami. Domáci sa ujali vedenia gólom po rohovom kope. V druhom polčase hostia domácich zatlačili. Domáci následne prišli o vylúčeného hráča a hostia vzápätí vyrovnali z trojmetrového ofsajdu... V slabšom zápase ale najslabší výkon podala rozhodcovská dvojica Križma – Lieskovec, ktorá zápas nezvládla.

Góly: 24. Marek Herda – 67. M. Klepanec, ČK: 66. R. Milata (Závada), rozhodoval Križma, 85 divákov. OŠK: Jamrich – Milata, Buc, Marek Herda (64. Vaško), Detko, Janček, H. Herda, D. Herda, M. Hazda (61. Godál), Božik, Mário Herda. TJ: R. Rybanský – T. Rybanský, F. Jančovič, D. Števčík, Klepanec, T. Jančovič, P. Zachar, J. Jančovič, Šnirc, M. Jančovič, T. Rybanský (79. D. Rybanský).

Ludanice – N. Streda 4:2 (1:1)

Zápas mal dobrú okresnú úroveň, hostia sa po nedorozumení domácej obrany ujali vedenia. Ludanice ešte do polčasu vyrovnali Bisákom na 1:1. V druhom polčase po peknej akcii Candrák – Z. Holek sa domáci ujali vedenia 2:1. Zo štandardky vyrovnával pekným gólom L. Ryban – 2:2. Po štandardke domácich sa presadil Z. Holek a domáci opäť viedli. V závere sa ešte zo skrumáže presadil Candrák – 4:2. Domáci zaslúžene vyhrali, keď pochvalu si za predvedený výkon si zaslúži aj rozhodcovské trio.

Góly: 25. P. Bisák, 58. a 83. Z. Holek, 88. J. Candrák – 11. R. Petrík, 71. L. Ryban, rozhodoval Tomka, 70 divákov. OFK: Žovic – Balajka, Bisák, Krajčík, Šuchman (62. Blaho), Buday, Bačovský (60. Morvaj), Král, J. Candrák (88. Hlobik), Januška, Z. Holek. OFK: Košút – M. Kováč, J. Košík, Válek, J. Remeň, Chuťka, Jurík (46. P. Ryban), Petrík, L. Ryban, Mišuta, Záhorský.

V. Ripňany – Prašice 1:1 (0:1)

Hostia sa rýchlo ujali vedenia už v 12. minúte a z domácej strany bol prvý polčas tragicky. V. Ripňany zahodili dve tutovky do polčasu. V druhom polčase už súper neprodukoval futbal, viac zdržoval ako hral. Domáci búšili do súpera a síce domáci vyrovnali, no viac gólov nepridali, pretože štyri-päť vyložených šancí nevyužili. Remíza je pre domácich stratou dvoch bodov. Zápas sa dohrával v zbytočnej nervozite a vylúčenia na oboch stranách boli zbytočné.

Góly: 75. Š. Kopčan – 12. Juraj Lacika, rozhodoval Petruš, ČK: 90. V. Hanzlík – 78. E. Pátrovič, 80 divákov. OFK: D. Halo – Kopčan, Szalay (57. M. Mikula), Greguš, T. Mikula, M. Štetka (61. Frťala), Gocala (54. Hanzlík), Hertel, I. Vlasák, Krasňanský, A. Štetka. OFK: Grežďo – E. Pátrovič, P. Malinka, Streďanský, P. Herda, Krasula, Jakub Lacika (90. Janech), Čakajda, Pikna, Štefkovič, Juraj Lacika.

Pozn.: Komentáre nám dodávajú domáci spravodajcovia.

14. Nemčice 19 4 2 13 22:44 14

Najlepší strelci: 24 g.: Denis Jančovič (Kuzmice).

Zostava kola: M. Jamrich (Závada) – F. Martinček (Kuzmice), J. Markovič (Nemčice), D. Král (Ludanice), T. Greguš (V. Ripňany) – E. Pátrovič (Prašice), R. Síleš (Nemčice), P. Krajčík (Bojná), T. Mikula (V. Ripňany) – R. Harvanec (Kuzmice), Z. Holek (Ludanice)