Krušovce bodovali v Tovarníkoch

Jacovce si vezú bod, hoci zahodili penaltu.

Tovarníky si podelili body s Krušovcami, útočníci na oboch stranách ale gólovo mlčali.Tovarníky si podelili body s Krušovcami, útočníci na oboch stranách ale gólovo mlčali. (Zdroj: KATARÍNA MIKULÁŠOVÁ)

Tovarníky – Krušovce 0:0

V susedskom derby zápase sa na výborne pripravenom trávniku hral útočný futbal iba zo strany domácich. Hostia prišli výlučne s defenzívnou taktikou. Aj keď si domáci vypracovali niekoľko sľubných príležitostí, hlavne šance Laciku a M. Rusňáka st. volali po góloch, skóre sa nemenilo. Hostia v ofenzíve nič nepredviedli. V druhom polčase Tovarníky začali náporom, ale ani tie najvyloženejšie šance nedokázali pretaviť na gól. A aj keď bol hosťujúci brankár už prekonaný, zastúpil ho na bránkovej čiare Trudman. Domácim v tomto zápase nebolo jednoducho súdené skórovať, a tak spokojnejší s nerozhodným výsledkom boli hostia.

Fotogaléria Kataríny Mikulášovej:

R Ribarič, 150. OFK: Mikuláš – Košecký, Jahoda (72. R. Hájovský), Lacika, Schwarz, V. Candrák, M. Rusňák st., T. Kopún, M. Rusňák ml., Mrázik, A. Candrák. TJ SLOVAN: Križma – J. Gális (90. Novotný), Trudman, Karl, J. Čuhák, Masaryk, Marek Čuhák, F. Gális, Smatana, Bazala (80. Čaniga), Miro Čuhák.

Solčany – Jacovce 1:1 (0:1)

V Solčanoch sa hral derby zápas a Solčany opäť neprelomili fóbiu z Jacoviec, keď ich už po tretíkrát nedokázali poraziť. Úvod patril hosťom, keď sa po hrubej chybe domácej obrany už v 5. minúte k lopte dostal výborne hrajúci Bajzík a popod padajúceho brankára poslal hostí do vedenia – 0:1. Domáci po góle hrali malátne, nevedeli sa absolútne dostať do tempa. V 35. minúte mohli hostia navýšiť skóre, Beňo ale nepremenil pokutový kop, keď sa vyznamenal výborný domáci brankár Sláma. Po zmene strán domáci ožili, ale Urminský i Lukáš Michalík sa márne snažili o vyrovnanie, nakoľko hosťujúca obrana pracovala výborne. Domáci brankár Sláma následne zneškodnil dve tutovky hostí, keď za zmienku stojí najmä v 78. minúte hlavička Beňa pod brvno, ale Sláma jeho pokus vyškriabal na rohový kop. Domácim sa podarilo vyrovnať až v 80. minúte, keď po peknom centri L. Buláka nedal F. Urminský zblízka šancu Uhlárovi – 1:1. Následne L. Michalík vysunul Urminského, ale ten zaváhal. V zápase, v ktorom mali viac šancí hostia, sa zrodila remíza.

Góly: 80. F. Urminský – 5. D. Bajzík. R Kúdela, 250. OFK: Sláma – Zelíska, Mihalik, Klačanský (77. L. Ducký), Mančík, Krošlák, Bulák, P. Ducký, Ondruš, Urminský, A. Balážik (46. L. Michalík). TJ DRUŽSTEVNÍK: Uhlár – Galbavý, Zigo, D. Chrenko, Bajzík (74. Buček), M. Chrenko, Kaman (85 Hustý), L. Piterka, Bujna, Bukvay, Beňo.

Preseľany – Radošina 1:1 (1:0)

Domáci majú problémy na brankárskom poste, keď im kvôli pracovným povinnostiam a zraneniam chýbajú všetci brankári, a zápas tak musel odchytať hráč z poľa. Aj napriek tomu mali domáci v prvom polčase miernu prevahu a vypracovali si aj niekoľko šancí. Gól však strelili až v 44. minúte, keď sa presadil Kamencay – 1:0. Hostia v prvom polčase hrali iba po šestnástku, na bránku domácich vyslali iba jednu strelu, aj tú zastavilo až brvno. Po zmene strán domáci mali opäť miernu prevahu, ale doplatili na nepremenené šance. Hostia v 73. minúte kopali pokutový kop za prísne posúdenú ruku M. Kunu. Brankár loptu vyrazil, ale iba pred exekútora Vičana, ktorý loptu napokon dorazil do siete – 1:1. Domácim chýbajú skúsenosti a to opäť rozhodlo, že v domácom zápase sa body iba delili.

Góly: 44. D. Kamencay – 73. T. Vičan. R Flóriš, 100. TJ SLOVAN: Bilický – Mocný, Kolník, Vaňo, Macko, Urbanec, L. Guniš, Kuna, Kamencay, Lacena, Botka (70. T. Greguš). TJ-ŠK: Rybnikár – Varga, Vajdečka, Vičan, J. Jankovič, Šimovič, Aberštík, Minárik, Ďaďan (83. P. Zachar), J. Bartošek (66. P. Bartošek), Juraj Piršel.

V. Zálužie – V. Bedzany 4:0 (1:0)

Súboj celkov z dna tabuľky začalo V. Zálužie aktívne. Šance Gálu ani Bábika ešte zmenu skóre nepriniesli, no potom sa už k slovu dostal Kečkéš a technickou strelou spoza pokutového územia otvoril účet. Záložník ŠK sa vyznamenal aj pri druhom zásahu svojho družstva, jeho bomba do vinkla sa musela páčiť. V snahe o hetrik nezastavila Kečkéša ani nepremenená penalta, svoj tretí gól pridal hlavičkou. Posledné slovo v jednoznačnom zápase mal striedajúci Verbír, ktorý uzatváral na 4:0. Domáci víťazstvo venujú Vladímirovi Ternénynu („Hadicovi“) k 70-tke.

Góly: 23., 49. a 67. J. Kečkéš, 81. T. Verbír. R Slovák, 150. TJ SLOVAN: Jánoš – Bocman, T. Barborík (75. Koprda), Tlstý, M. Ladický, P. Ondruška, Pirťan (58. Filipeje), Toman, Bracho (46. Bisák), O. Gerbel, Matejov.

Ostatné výsledky:

Alekšince – Zbehy 4:2 (2:2), 8. L. Trnka (11 m), 26. M. Bakita, 48. A. Behúl, 89. M. Fuska – 34. M. Kopec, 45. K. Rimanovský.

Báb – H. Kráľová 3:1 (2:1), 23. M. Porubský (11 m), 32. J. Omelina, 88. A. Švihorík – 30. Ľ. Straňák (11 m).

Nevidzany – Lapáš 0:1 (0:1), 1. P. Zlatňovský.

H. Kráľovej odrátajú 3 body.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 22 – P. Zlatňanský (Zbehy, Lapáš), 19 – A. Candrák (Tovarníky), 17 – M. Kurej (Báb), 13 – R. Žikavský (Nevidzany).

ZOSTAVA KOLA: D. Križma (Krušovce) – D. Lacika (Tovarníky), L. Bédi (V. Zálužie), P. Hlaváč (Lapáš) – L. Trnka (Alekšince), J. Fruni (Nevidzany), J. Kečkéš (V. Zálužie), D. Bajzík (Jacovce) – D. Kamencay (Preseľany), M. Fuska (Alekšince), J. Omelina (Báb)