Ženy Topoľčian s remízou, Bánovce naplno

Cez víkend pokračovalo ďalšie kolo II. ligy vo futbale žien.

ŽFK Bánovce(Zdroj: ARCHÍV KLUBU)

Topoľčany – Pov. Bystrica 1:1 (1:0)

Michal Fridrich (tréner Topoľčian): „Zápas s Považskou Bystricou sme začali sviežo. Prakticky počas celého zápasu sme držali územnú prevahu a útočili „do plných“. Hostky však mali kvalitný prechod a počas celého zápasu hrozili z protiútokov. Našťastie, či už v skoršej alebo neskoršej časti, ho dokázala naša obrana spoločne s brankárkou dostatočne skoro eliminovať a k výslovným šanciam neprišlo. V prvom polčase sa po našom rohu výborne v 16-tke hostí zorientovala Komová a otvorila skóre zápasu. V druhom polčase sme mali niekoľko dobrých príležitostí na skórovanie, ale Helbichová zahodila svoje príležitosti, rovnako ako Pistová. Hostky potom po peknej akcii z kraja poslali prudký center a z jednej strely do priestoru brány vyrovnali skóre na konečný stav – 1:1. To, čo nás zdobilo počas uplynulých sezón – boli góly. V tejto sezóne sa strelecky trápime a nedokážeme sa presadiť ani z jednoduchých a čistých gólových príležitostí. Zaujímavosťou je, že v tréningu sa tomuto hernému artiklu venujeme viac než dosť a odzrkadľuje sa to. Bohužiaľ, zatiaľ iba v tréningových jednotkách. Stratili sme teraz viacero bodov, ale tabuľka je stále zamotaná a je o čo hrať. Dva týždne budeme mať zápasovú prestávku a teda aj dostatok priestoru nabrať nové sily a chuť na prácu i futbal samotný.“

Góly: 27. V. Komová – 68. K. Kapráliková. R I. Šlosár. MFK: Jakubičková – Masaryková, Pistová, Jánošová, N. Španková, Peciarová, Helbichová, Chrenková, Urbanová, Komová, Klačanská (27. V. Španková).

AS Trenčín – Bánovce 2:4 (2:2)

Branislav Gajdoš (tréner Bánoviec): „Úvod zápasu ako z veľkej knihy. Dievčatá pochopili, že keď skúsia vstúpiť do zápasu silnými stránkami trenčianskeho družstva, môže to domácim hráčkam narobiť veľké problémy. Úvodná dvadsaťminútovka patrila jasne ŽFK, kde hráčky pôsobili sebavedomo a nešetrili krokom. Družstvo bolo variabilné v práci s loptou a priestorom a zlepšila sa najmä finálna fáza na rozdiel od predchádzajúcich zápasov. Odmenou bolo strelenie úvodných dvoch gólov, ale mrzieť nás môže zahodenie ďalších 3-4 gólových príležitostí, ktoré priam volali po góle! Od 25. minúty dievčatá, bohužiaľ, nepochopiteľne prenechali taktovku a tempo hry domácim hráčkam, ktoré sme pustili späť do zápasu. Prestali si plniť herné pokyny a to pohyblivé domáce hráčky využili na zrovnanie skóre a našim vykúpením z tejto fázy zápasu bol polčasový hvizd rozhodcu. Druhý polčas priniesol obojstranne pekný futbal, nápaditý a pre diváka s veľmi slušnou úrovňou. Tak ako aj my, tak aj hráčky Trenčína, sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Ale kolektívny duch ŽFK a strelecká chuť N. Griačovej rozhodli, že body si zoberieme znova domov. Avšak, posledná desaťminutovka, poznačená vylúčením našej brankárky, patrila domácim hráčkam. Disciplinovanou hrou a kolektívnym výkonom už hráčky nepustili súpera k ničomu vážnejšiemu. S predvedenou hrou a výkonom našich hráčok som spokojný, zápas mal veľmi dobrú úroveň, k čomu prispeli obidve družstvá. Ale vieme ešte, že sa môžeme a chceme zlepšovať.“

Góly: 25. I. Petrúšková, 30. N. Lišková – 6. (11 m), 65. (11 m) a 70. N. Griačová, 9. M. Poláčeková. R Bečka, ČK: 80. Ďuráčiová (Bánovce). ŽFK: Ďuráčiová – Beňadiková, K. Griačová, Filová, Flimelová, Kluvancová, N. Griačová, Jakubíková, Poláčeková (90. Igazová), Škvareninová, Domčeková (86. Hrabalová).

Ostatné výsledky: L. Mikuláš – Ružomberok 0:4, Or. Podzámok – Horná Nitra 0:1, Beluša mala voľno.

1. Ružomberok 11 7 2 2 38:16 23

2. Trenčín 12 6 2 4 46:23 20

3. Topoľčany 12 6 2 4 17:15 20

4. Bánovce 11 5 4 2 20:17 19

5. Podzámok 10 6 0 4 22:14 18

6. P. Bystrica 11 5 3 3 25:21 18

7. Horná Nitra 11 3 4 4 21:22 13

8. Beluša 10 2 1 7 11:28 7