H. Obdokovce zosadili lídra

Hrušovany o tri body prišli v závere zápasu.

Horné Obdokovce doma porazili Čeľadice, prvý gól vsietil z pokutového kopu Matúš Balážik (v žltom).Horné Obdokovce doma porazili Čeľadice, prvý gól vsietil z pokutového kopu Matúš Balážik (v žltom). (Zdroj: JARO ŠUPA)

H. Obdokovce – Čeľadice 2:0 (1:0)

Domáci po výbornom a disciplinovanom výkone porazili lídra z Čeľadíc, ktorým chýbalo niekoľko hráčov zo základnej zostavy. Hostia síce mali v úvode územnú prevahu, no v 4. minúte hneď prvá šanca domáceho Balážika volala po góle, ale trafil len bočnú sieť. V 14. minúte sa výborne hrajúci Zsebi uvoľnil pred brankárom hostí, Kotula jeho pokus zblokoval na rohový kop. Domáci si začali čoraz viac veriť a v 15. minúte Grznár z hranice šestnástky triafa tyč hosťujúcej bránky. Následne domáci svojou aktivitou donútili k chybe hosťujúceho brankára, ktorý po „malej domov“ stratil loptu, ale Krajčír s Balážikom nedokázali cez Kostolániho loptu pretlačiť až do siete. V 23. minúte sa zrodila nádherná akcia domácich a po osi Grznár – Zsebi sa sám pred brankárom ocitol Vaňo, ale zoči-voči Kostolánimu trafil iba jeho nohy. Domáci tlačili súpera, Kuchtiak vo vyloženej šanci už nevystrelil, pretože mu nohy podrazil Čiffáry a kopala sa penalta. Tú aj Balážik s prehľadom premenil, keď poslal brankára hostí na opačnú stranu – 1:0. Až do polčasu sa zápas už iba dohrával v strede ihriska.

Vzruch priniesol úvod druhého polčasu, kedy domáci mali na kopačkách zvýšenie náskoku, dve dobré šance Zsebiho šli tesne vedľa. Obrovské dve šance na vyrovnanie mali hostia v 55. minúte, kedy po dvoch rohových kopoch napálil loptu Brath do brankára domácich, ktorý stál na bránkovej čiare, odrazenú loptu dorážal Ryban, ale Bránsky v domácej bránke vytiahol aj druhý famózny zákrok. V ďalšom priebehu sa hralo prevažne v strede poľa, obe obrany pracovali spoľahlivo. Až v nastavenom čase vsadili hostia všetko na vabank, domácim vyšiel rýchly brejk a žolík Košlab, ktorý bol na ihrisku iba dve minúty, peknou strelou poistil zaslúžené víťazstvo domácich.

Góly: 27. M. Balážik (11 m), 90. J. Košlab. R Bartoš, 200. OTJ: Bránsky – Fekete, Ondrka, Uhrík, Kupec, Zsebi, Kuchtiak (90. Martonka), Grznár, Krajčír, Vaňo (88. Košlab), Balážik (82. Kšinant).

(JAŠ)

Kolárovo – Hrušovany 1:1 (0:1)

V prvom polčase sa po hrubej chybe domáceho obrancu dostali k priamemu kopu zo sľubnej pozície hráči OFK. Ponúknutú príležitosť pretavil do otváracieho gólu hlavičkou Masarovič. „Gúta“ sa snažila fyzicky zdatných hostí zatlačiť, agilný bol najmä Oláh, no vyrovnanie prišlo až v samotnom závere duelu, keď sa po peknej akcii presadil z voleja Magyar.

Góly: 86. Zs. Magyar – 37. A. Masarovič. R Ondráš, 100. OFK: Kopecký – Krško, Kurbel, Sipos, Slíž, Masarovič, Rusinko, Jankovič (53. I. Sporina), Boldiš (80. Maršala), Soboňa, Béger (90. Kochan).

Ostatné výsledky:

ČFK Nitra – Imeľ 0:5 (0:3), 19. M. Gajdoš, 21. V. Hübsch, 41. R. Kender, 83. Matheus, 89. T. Balogh (11 m).

Kalná n/Hr. – Štúrovo 1:0 (0:0), 54. D. Solčiansky.

Levice – Svätý Peter 4:0 (3:0), 4. a 83. M. Kalman, 16. G. Švec, 25. J. Varga.

Dvory n/Ž. – D. Saliby 1:5 (0:1), 49. K. Konárek – 33., 74. a 86. A. Freňák, 50. Sz. Halák, 66. D. Bednár.

Tvrdošovce – Veľké Lovce 1:1 (1:0), 24. S. Vincze – 66. K. Pavlatovský.

Palárikovo sa odhlásilo zo súťaže.

NAJLEPŠÍ STRELCI: 14 – M. Bartošek (FC Nitra jun.), 13 – M. Béger (V. Lovce, Hrušovany).

ZOSTAVA KOLA: M. Kolčár (Levice) – D. Turnai (Kalná n/Hr.), A. Göndör (D. Saliby), V. Ladics (Tvrdošovce), M. Rusinko (Hrušovany) – M. Gajdoš, T. Oršolík (Imeľ), E. Zsebi (H. Obdokovce), M. Zuzula (Kolárovo) – M. Balážik (H. Obdokovce), D. Solčiansky (Kalná n/Hr.).