Bez gólu sa vyhrať nedá

V 3. lige Topoľčany i Bánovce doma neskórovali.

Topoľčany doma neskórovali, tri body brali hostia.(Zdroj: JARO ŠUPA)

Horses Bánovce – H. Nitra 0:1 (0:1)

Bánovce v domácom zápase chceli potvrdiť tri body z Galanty, ale chcenie na víťazstvo nestačí. Domáci začali náporom a už v 1. minúte po rohovom kope namieril Kastelovič v dobrej pozícii nad bránku. Hneď na to domáci založili rýchlu akciu Jamborom, ktorý našiel Bartu, ten mu loptu vrátil, ale Jambor poslal loptu nad. Podobne pochodil aj Líška, tiež v dobrej šanci vypálil nad. Domáci svoj tlak zakončili zbŕklou strelou Bartu. Zahrmieť mohlo na druhej strane, výborný zákrok ale predviedol domáci brankár, mimochodom najlepší domáci hráč zápasu. Bánovce ešte do polčasu mohli otvoriť skóre Bartom, ten ale triafa do brvna. Hostia domáce nevyužité šance postretali gólom, keď po priamom kope bánovská obrana nedokázala odvrátiť loptu a na zadnej tyči zostali až traja nepokrytí hráči hostí, Kozák otvára skóre zápasu – 0:1. Domáci ešte do polčasu mohli vyrovnať, Barta osamotený pred brankárom hostí prestrelil a v samom závere prvého polčasu spálil tutovku i Halás. Síce domáci si v prvom polčase vypracovali minimálne päť čistých gólových šancí, do šatne sa odchádzalo za stavu 0:1. Po zmene strán domáci opäť začali náporom, ale po akcii Líšku s Jamborom mieri Jambor z hranice jedenástky nad. O pár minút kapitán Poštrk z päťky triafa vedľa bránky a to akoby predznamenalo, že domáci sa gólu nedočkajú. Od tohto momentu bolo vidieť, že Bánovce hrajú v kŕči a hosťom začínali vychádzať brejky, ale dve – tri čisté tutovky hostí zneškodnil domáci brankár. Domáci utrpeli krutú prehru, mali viac šancí ako hostia, ale bez gólu sa vyhrať nedá...

Gól: 38. D. Kozák. R Papuča, ŽK: Halás – Kozák, Belanec, Bohunský, 460. HORSES: Slijepčević – Kastelovič, Szabó, Poštrk (61. Gajdošík), Halás, Jambor, Olej, Svatík, Barta (61. Arsenović), Mrocek, Líška (80. Golis), tréner M. Slovák.

(MK)

Topoľčany – V. Ludince 0:1 (0:0)

V úvode vyrovnaného zápasu sa obe mužstvá oťukávali. Až v 17. minúte pohrozili domáci, Laouzai hlavičkuje mimo. O päť minút po rohovom kope domácich najvyššie vyskočil Fotias, jeho hlavička šla nad. Po týchto pološanciach prevzali aktivitu hostia, najväčšiu šancu prvého polčasu mal Kapa, jeho pokus vyrazil brankár Senecký na rohový kop.

Hosťom vyšiel vstup do druhého polčasu na výbornú, keď sa pred šestnástkou dopustil faulu Nwoko. Hostia rozohrali štandardku na zadnú tyč, hlavičkujúci útočník poslal loptu pred bránku, kde sa najlepšie zorientoval kapitán Flídr – 0:1. Na druhej strane mohol ihneď vyrovnať Anis, mieril nad. Práve Anis musel odísť predčasne z ihriska už v 55. minúte, kedy pri súboji dopadol zle na ruku a s podozrením na zlomeninu ruky ho vystriedal Švajlen, ktorý sa vrátil do zostavy po dlhodobom zranení. Domáci sa v ďalších minútach tlačili dopredu, ale vyloženú šancu si nedokázali vypracovať. Kalisa i Iranzi pálili mimo, na druhej strane hostia po dvoch brejkoch nenamierili presne. Topoľčany chceli aspoň bod, v nadstavenom čase do šestnástky hostí si na rohový kop nabehol i brankár Senecký, ale hostia už tri body ubránili.

Gól: 48. L. Flídr. R Španka, ŽK: Kalisa, Nwoko – Petráš, Straňák, 100. MFK: Senecký – Toma, Pajer, Laouzai (25. Mikula), Fotias, Omborenga, Iranzi, Nwoko, Kalisa, Rusnák (76. Sabo), Anis (56. Švajlen), tréner J. Strna.

(JAŠ)

Ostatné výsledky:

Beluša – Neded 2:1 (1:1), 30. M. Gorelka, 78. Mujkoš – 18. Ambassa.

Nové Zámky – Komárno 1:1 (1:0), 32. Muchaya – 63. Militosjan.

Šaľa – Gabčíkovo 0:1 (0:0), 65. Belkovics.

Veľký Meder – Galanta 1:3 (1:0), 33. L. Kalmár – 65. Paldan, 74. Winkler, 82. Kočiš.

ViOn B Vráble – Dubnica 0:0.

Šurany – Led. Rovne 1:2 (0:0), 59. Dikácz – 51. Lipták, 81. Krištof.

15. Šurany 24 7 5 12 37:49 26 (-10)

16. Horná Nitra 24 7 4 13 25:42 25 (-11)

6. Titul pre školu z Topoľčian 30
  7. Na týchto miestach si dávajte pozor. Polícia dnes a zajtra kontroluje dodržiavanie povolenej rýchlosti 17