Bánovce vonku bodovali

Topoľčany vonku prehrali, stále majú na konte iba jednu jarnú výhru.

Topoľčany opäť gólovo mlčali.(Zdroj: ARCHÍV JAŠ)

Beluša – Topoľčany 2:0 (1:0)

Zápas začali aktívnejšie domáci, ktorí sa už v 5. minúte mohli ujať vedenia, ale P. Mišutka Seneckého neprekonal. O minútu neskôr to bol opäť P. Mišutka, ktorý sa ocitol v šanci, ale opäť zoči-voči brankárovi neuspel. V 10. minúte domáci predviedli neuveriteľný biliard v šestnástke hostí, keď skvelý Senecký štyrikrát zasiahol, ale na piaty pokus už otvoril skóre Novisedlák – 1:0. Rusnákova šanca zostala nevyužitá a na druhej strane zachraňoval pred Martinkom Luzin. Gorelkova hlavička gólom neskončila, a tak sa šlo do kabín za najtesnejšieho vedenia domácich. V druhom dejstve sa šance tvorili len sporadicky. Rusnákov pokus mieril nad a Mišutkova hlavička len do rukavíc Seneckého. V 74. minúte Beluša vsietila upokojujúci gól, keď sa po Novisedlákovom centri presadil hlavou Gorelka 2:0. V závere sa hostia snažili skorigovať Anisom, ale ani jedna zo šancí gólom neskončila, a tak sa Beluša teší z cenného víťazstva.

Góly: 10. Novisedlák, 74. M. Gorelka. R Šima, ŽK: J. Gažo – Laouzai, Mikula, Lounis, 170. MFK: Senecký – Laouzai, Fotias, Luzin, Omborenga, Iranzi, Mikula (75. Toma), Nwoko (68. Palo), Rusnák, Anis, Pajer. Tréner J. Strna.

MILAN HRUBO

Galanta – FC Horses Bánovce 0:1 (0:0)

V prvej polovici úvodnej 45-minútovky sa oba celky sústredili na bránenie, na šancu sa čakalo. Tá prišla v 25. minúte, keď si loptu na pravej vertikále prebral domáci Kočiš a po šikovnej kľučke na obrancu mieril medzi tri žrde, no defenzíva Horses pokus zblokovala na roh. V 28. minúte sa po vydarenom centri Meszlényiho, a zle odvrátenej lopte obrany, dostal na hranici pokutového územia k zakončeniu Prágai, ale opečiatkoval len brvno. Následne sa k strele dostal aj hosťujúci Kastelovič, ktorý z 20 m mieril tesne vedľa brány Stránského. V 41. minúte tesne pred šestnástkou zatiahol za ručnú brzdu striedajúci Jakubjak, za čo okamžite zinkasoval červenú kartu. Jakubjak teda na ihrisku pobudol iba 9 minút, keď sa nedobrovoľne musel porúčať pod sprchy. Ponúknutý priamy kop Bánovce trestuhodne premárnili a až do konca prvého dejstva sa na ani jeden strane nič zaujímavé neudialo. Po prestávke sa na príležitosti opäť čakalo. V 55. minúte unikol po ľavom krídle hosťujúci Mrocek, ktorý finálnou prihrávkou našiel Golisa a ten presným zakončením k pravému rohu poslal svoj tím do vedenia. Gól Horses naštartoval, po hodine hry sa k dostali k rohu, z ktorého sa ku koncovke dostal strelec Golis, avšak tentoraz sa iba ozývala ľavá tyč. Galanta sa pokúsila o odpoveď v 64. minúte, keď Meszlényiho priamy kop našiel Mišuru, no ten strieľal tesne nad. O 5 minút neskôr sa opäť zahrávala štandardka, lopta sa dostala k Bašovi, ktorý z 11 metrov vypálil na odkrytú bránu. Vo vyrovnaní mu zabránil vlastný spoluhráč Winkler, ktorý sa medzi tri žrde dostal po skrumáži v pokutovom území a chrbtom loptu vyrazil iba pred Nagya, ktorého dorážaka tesne minula bránu hostí. Záverečnú príležitosť stretnutia si pripísali futbalisti Bánoviec, v 80. minúte po pravom krídle unikol Olej, Stránský si však s jeho pokusom z 20 metrov poradil.

Gól: 55. Golis. R Matulová, ŽK: R. Meszlényi – Olej, ČK: 41. Jakubjak (G), 150. FC: Slijepčević – Golis (62. Gajdošík), Szabó, Kastelovič, Poštrk, Mrocek, Barta (78. Arsenovič), Olej (88. Oravec), Svatík, Halás, Minárik. Tréner M. Slovák.

TIBOR DROZD

Ostatné výsledky:

Horná Nitra – ViOn B Vráble 0:1 (0:1), 30. Šlachta.

Púchov – Neded 2:0 (2:0), 17. a 42. Kingsley.

Nové Zámky – Veľký Meder 3:1 (1:0), 7. a 61. Muchaya, 76. Oremusz – 62. Pisár (11 m).

Komárno – Veľké Ludince 4:0 (3:0), 27. a 31. Faragó, 29. Militosjan, 56. Bilyk.

Led. Rovne – Šaľa 4:0 (1:0), 77. a 82. Detko, 23. Krištof, 60. Kopúň.

Gabčíkovo – DAC B/Vrakúň 3:2 (2:1), 33. Belkovics, 43. Malý, 73. Kósa – 9. Černák, 90. Szépe.

Nemšová – Šurany 3:1 (0:1), 53. Nwofor, 64. Fabuš, 83. Preko – 9. Dudáš.