Plný bodový zisk

Naše trio bolo úspešné, brali doma i vonku.

V. Uherce – Podolie 2:0 (1:0)

Domáci mali v zápase jasnú prevahu a skóre otvorili z pokutového kopu, ktorý sa kopal po ruke hosťujúceho hráča v šestnástke. Loptu na biely bod si postavil Kundala a poslal domácich do vedenia. Aj v druhom polčase držali loptu častejšie na kopačkách domácich. Beliansky peknou prihrávkou pred šestnástkou našiel Mega, ktorý strelou k ľavej tyči uzavrel stav stretnutia na konečných 2:0.

Góly: 38. J. Kundala (11 m), 82. D. Mego. R Provodovský, 150. TJ: Bohuš – Škoda, Štálnik, Beliansky, Šorec (87. M. Duchovič), Valter (90. Fusatý), Kundala, Cíger, Gaži (46. Mego), Petráš, Kováč.

Tr. Turná – Uhrovec 0:3 (0:1)

Domáce mužstvo „namlsané“ po víťazstvách s Cígeľom a Chocholnou nastupovalo so zdravotnými problémami viacerých hráčov základnej zostavy. M. Chorvát a Michal Kováč nenastúpili pre zranenie a iba so sebazaprením nastúpili do zápasu Jambor, P. Chorvát a Marek Kováč. Napriek tomuto hendikepu sa domáci už v 3. minúte dostali do šance, keď ušiel Hrubý po krídle a v šestnástke našiel Strončeka, ktorý z päťky trestuhodne prestrelil bránu súpera. V 6. minúte zahrozili aj hostia, po strele z 10 metrov zachraňoval Tomáš Chlebana pekným zákrokom. Dlho sa hral medzišestnástkový futbal bez šancí na jednej alebo druhej strane, ale v 35. minúte po peknej akcii udreli hostia a bolo 0:1. V 40. minúte po faule na Strončeka mali domáci možnosť priameho kopu, ale Hasenovič tesne minul bránku. V 44. minúte P. Chorvát strieľanou prihrávkou hľadal Hrubého, ktorý z ťažkého uhla nedokázal vsietiť vytúžený gól. V 56. minúte zase hostia ušli a po strele z uhla prekonali domáceho brankára. V 73. minúte sa po centri z pravej strany hostia zase gólovo presadili a bolo už 0:3. Treba športovo uznať kvality súpera a dnes zvíťazilo lepšie a efektívnejšie mužstvo hostí.

Góly: 57. a 74. Vavro, 36. Bežo, rozhodoval Rusinko, 150. UHROVEC: Flóro – Zaťko, Škultéty, Zajac, Stano (84. Pavle), Baniat, Provazník, Vavro (79. Pavelek), Bežo (87. Hanko), Čabrák, Stuparič.

JAKUB HORŇÁK

Z. Kostoľany – Bošany 0:1 (0:1)

Mužstvo Bošian hralo v Kostoľanoch najhorší futbal z doterajších súperov. Snaživým domácim doplnených o hráčov dorastu, hlavne v druhom polčase, nebolo súdené aspoň vyrovnať. Preto v nervóznom a na šance chudobnom zápase, ku ktorému prispeli aj arbitri, si nakoniec odviezli všetky body hostia.

Gól: 18. Sák (11 m). Rozhodoval Grznár, 80. BOŠANY: Bačík – Boháčik, Jakubík, Omelka, Hodál (68. Kalina), Kostolný, Mikloš, Guniš (74. Neubauer), Murko, Sák, Kalina

Ostatné výsledky:

Chocholná-Vel. – Cigeľ 6:0 (2:0), 21., 73. a 90. Sabadka (3. z 11 m), 29., 49. a 66. Tuhársky.

St. Turá – Brvnište 0:0.

Streženice – Plevník 0:1 (0:0), 86. Michal Buday.

Kanianka – Opatová 4:0 (0:0), 56. Petráš, 60. a 73. Strečanský, 86. Šlabjar.

Ladce – Horovce 1:2 (1:1), 67. Pšenák – 32. Balocký, 90. Pejčič.

1. Kanianka 19 13 3 3 46:15 42

2. V. Uherce 19 13 3 3 50:20 42

3. Horovce 19 12 4 3 48:19 40

4. Uhrovec 19 11 3 5 43:31 36