Práznovce ozbíjali Bojnú

Vonku bodovali V. Ripňany, Kuzmice i Kovarce.

Čermany držali loptu dlhšie na svojich kopačkách, góly však strieľali oslabení hostia z Kuzmíc, ktorým chýbali hráči, pretože boli odcestovaní na dovolenke. Čermany držali loptu dlhšie na svojich kopačkách, góly však strieľali oslabení hostia z Kuzmíc, ktorým chýbali hráči, pretože boli odcestovaní na dovolenke. (Zdroj: JARO ŠUPA)
SkryťVypnúť reklamu

N. Streda – Krnča 1:1 (0:1)

V Nitr. Strede sa hral nadpriemerný zápas medzi dvomi technickými mužstvami. Domáci začali lepšie, ale strely L. Rybana nenašli správny cieľ. Potom prevzali iniciatívu hostia a v 22. minúte po trme-vrme v domácej šestnástke skóroval Knápek – 0:1. Hostia mali následne tri tutovky, ale skvelý brankár Košút domácich podržal. Prvý polčas hostia zaslúžene vyhrali. Druhý polčas opäť začali lepšie domáci, ale L. Ryban vo vyloženej pozícii zbŕklo vystrelil. Vynahradil si to ale v 61. minúte, keď nezištne poslal do úniku Petríka, ktorý pomedzi nohy vybehnutého brankára vyrovnal. Potom bola hra vyrovnaná. Hostia ešte pohrozili Milatom z trestného kopu, ale jeho perfektnú strelu vyrazil výborný brankár Košút na tyč. Domáci mali v 90. minúte ešte dve tutovky, ale prvú Králik strelil iba do obrancu, z následného rohu Chuťka tesne míňa. Tak sa zápas skončil nerozhodne, s remízou boli spokojné obe mužstva. Ku kvalitnému stretnutiu prispela aj presná rozhodcovská trojica.

Góly: 61. R. Petrík – 22. L. Knápek, rozhodoval Wenderla, 50 divákov. OFK: Košút – M. Kováč, L. Klačanský (83. Chuťka), Košík, Válek, J. Remeň, Králik, Jurík (56. Mišuta), L. Ryban, Petrík, J. Ryban. OFK: Prec – R. Remeň, Chrkavý, Toman, Š. Remeň, Košík (71. Kačina), Síleš, Fráter, M. Meluš, Knápek, Milata.

Čermany – Kuzmice 1:3 (1:1)

V silnom vetre na ťažkom teréne sa hral futbal typicky pre prvé jarné kolo. Hostia sa ujali vedenia hneď v úvode po chybe domáceho obrancu. Od tohto momentu až do konca prvého polčasu prevzali iniciatívu domáci a po priamom kope vyrovnali na 1:1. Následne brankár hostí predviedol niekoľko dobrých zákrokov a nepustil domácich do vedenia. V druhom polčase mali domáci miernu prevahu, ale hostia z ojedinelého protiútoku a následného rohového kopu skórovali – 1:2. Domáca obrana vyprodukovala ešte jednu veľkú chybu a hostia definitívne spečatili výsledok – 1:3.

Góly: 18. T. Chňapko – 8. A. Aliu, 70. J. Bezucha, 73. T. Zachar, rozhodoval P. Rybanský, 40 divákov. DRUŽSTEVNÍK: Michalec – Chňapko, Gubáň, P. Bisák, Martonka (55. D. Hruboň), E. Matejov, A. Matejov (80. M. Gerši), Chudý, M. Klčo, Michalec (63. M. Gerši), P. Hruboň (73. M. Prostredný). OFK: Fico – Zubaj, F. Martinček, Goga, M. Meluš, Aliu (57. V. Herda), Merka, Rusňák (46. P. Virdzek), Zachar, Harvanec, Bezucha.

V. Dvorany – Prašice 1:0 (1:0)

Hostia z Prašíc začali lepšie a v úvode si vytvorili tlak, no bez šancí. V. Dvorany hrozili prevažne z brejkov, no dvakrát išli sami na bránku, ale trestuhodne svoje šance zahodili. V 44. minúte po rohu sa domáci dočkali a zásluhou Tomáša Rybanského sa ujali vedenia. V druhom polčase si domáci vytvorili veľké množstvo šancí, ale chýbalo presnejšie zakončenie. Prašice boli síce o trošku futbalovejšie, no vypracovali si snáď iba jednu šancu, a tak tri body po zásluhe zostávajú doma.

Gól: 44. T. Rybanský, rozhodoval Žitňanský, 70 divákov. TJ: R. Rybanský – T. Rybanský, F. Jančovič, Števčík, Klepanec (85. Chudý), T. Jančovič (88. D. Rybanský), P. Zachar, J. Jančovič, M. Šnirc (90. M. Rybanský), M. Jančovič, T. Rybanský. OFK: Janech – Š. Bruchatý, E. Pátrovič (55. P. Herda), Streďanský, Čakajda (55. Juraj Lacika), Bajzík, Štefkovič, Belák (66. P. Malinka), Grznár, Pinka, Jakub Lacika.

Rajčany – V. Ripňany 2:4 (1:2)

Po úvodnom vyrovnanom priebehu sa hostia rýchlo ujali vedenia. Domáci odpovedali vyrovnaním z pokutového kopu. Následne hru ovplyvnilo vylúčenie domáceho hráča po dvoch žltých kartách a hostia ešte do polčasu šli opäť do vedenia – 1:2. V úvode druhého polčasu pridali hostia rýchly tretí gól. Rajčany ešte J. Dovalovským zdramatizovali zápas, ale pri vabanku domácich dosahuje hetrik Kopčan a uzatvára skóre na konečných 2:4.

Góly: 21. M. Dovalovský (11 m), 77. J. Dovalovský – 12., 58. a 86. Š. Kopčan, 41. A. Štetka, rozhodoval Petruš, ČK: 38. M. Kolaček (Rajčany) po druhej ŽK, 50 divákov. TJ: V. Legéň – Brňo (80. J. Hostačný), J. Rodina, Gális, Blaho (53. P. Bujna), Kúdela (49. O. Hostačný), Sekereš (54. M. Polúch), J. Dovalovský, M. Dovalovský, Kolaček, P. Rodina. OFK: Minks – Kopčan (88. M. Mikula), Szalay (85. P. Stankovský), T. Greguš, Mikula, Štetka, Chovanec (67. Pánik), Hertel, I. Vlasák, Krasňanský, A. Štetka (89. D. Halo).

Nemčice – Kovarce 0:1 (0:0)

Početná divácka kulisa (200 fanúšikov) videla veľmi dobrý zápas. Obe mužstvá sa od prvej minúty zamerali hlavne na dobrú a kombinačnú hru a diváci museli byť s prvým polčasom nad mieru spokojní. V prvom polčase ani jedno mužstvo nemalo vyloženú šancu. Zlomový moment nastal v 45. minúte, kedy domáci obranca fauloval na hranici šestnástky hosťujúceho hráča, za čo uvidel červenú kartu. Do druhého polčasu nastúpili domáci s odhodlaním získať tri body, hoci hrali oslabení. Do 83. minúty sa im aj darilo, nebolo na ihrisku vidieť, že by hrali o jedného hráča menej. Šance sa striedali na oboch stranách, ale bez gólového efektu. V 83. minúte vyviezol domáci hráč loptu bezvýznamne dopredu, kde ju stratil. Tam ju získali hostia a po rýchlom brejku strelili jediný gól zápasu. Viac by zápasu svedčila remíza, ale šťastena sa priklonila na stranu hostí. Nemčice tak v boji o záchranu stratili dôležité body.

Gól: 83. M. Vorčák, rozhodoval Buranský, ČK: 45 Halo (Nemčice) za faul, 200 divákov. TJ: Stančík – Matušík, Schuchman, L. Halo, Valach (82. M. Košecký), Síleš (75. Jančovič), Ďaďan, Desat, Kúdela, L. Višňovský (60. Szabó), Ľ. Greguš. OFK: Vrbjar – Vrábel, Hula, Ďurič, Kutňanský, M. Gregor, Maruna, Mekýš, Borovka (90. Klačanský), M. Vorčák (87. Belan), Labuda (62. E. Gregor).

Závada – Ludanice 0:0

Na ťažkom teréne obe mužstva bojovali od prvej minúty. Domáci sa vyrovnali terénu o niečo viac, vypracovali si aj viac šancí, ale ani jednu z nich nepremenili. Aj v druhom polčase sa obe mužstva snažili streliť gól, ale zostalo iba pri snažení a súperi si tak body delili.

Rozhodoval Pastor, 40 divákov. OŠK: Jamrich – Milata, Buc, D. Herda, Detko, Janček, Bizoň, H. Herda (76. Vaško), M. Hazda, Božik (88. T. Hazda), Mário Herda. OFK: Žovic – Morvaj (69. Blaho), Bisák, Krajčík, Šuchman, Buday, Bačovský, Král, Candrák (56. Uhlár), Januška, Z. Holek.

Bojná – Práznovce 1:2 (1:1)

Bojná začala fantasticky a už z prvého útoku sa ujala vedenia 1:0. Gól jej paradoxne uškodil, pretože domáci si mysleli, že už zápas majú asi vyhraný. Bojná začala kopiť chybu za chybou, a síce Práznovce ešte úvodné šance nevyužili, ale postupne začali preberať iniciatívu. Napriek tomu si domáci ešte dokázali vypracovať dve šance, ale tie nepremenili. Po trestnom kope hostí si za obranu nabehol Janček a vyrovnal na polčasových 1:1. Do druhého polčasu domáci nastúpili so snahou niečo s výsledkom urobiť, ale opak bol pravdou. Domáci sa opäť predbehovali v nepresnostiach a hostia len vyčkávali na svoju šancu. Tá aj prišla a Práznovce šli do vedenia. Hra po tomto góle znervóznela, pribudli fauly, na čo doplatil svojou nedisciplinovanosťou domáci brankár, ktorý uvidel červenú kartu. Domáci aj napriek oslabeniu sa snažili niečo s výsledkom urobiť, prestriedali aj hráčov v poli, ale hostia si už umnou hrou udržali tesné vedenie, hoci zápasu by viac svedčila remíza. Za výkon si zaslúži pochvalu i rozhodcovská trojica.

Góly: 1. L. Lukačovič – 36. M. Janček, 52. P. Karvay, rozhodoval Tomka, ČK: 65. Glos (Bojná) za nešportové správanie, 70 divákov. TJ SLOVAN: Glos – M. Bartoník, M. Jančovič, P. Sporina, Trávnik (20. Smatana, 71. Ľ. Lukačovič), Vyletelka, L. Lukačovič, Mosný (50. Turčan), Krajčík (59. F. Kováčik), R. Bartoník, Ducký. OFK: Macko – Minich, A. Karvay, Zubák, Paulovič, Vida, Holeščák, Cibulka (38. B. Karvay), Jamrich, P. Karvay, Janček.

Pozn.: Komentáre nám dodávajú domáci spravodajcovia.

15 g.: Lukáš Kolbik (Kuzmice).

Zostava kola: Košút (N. Streda) – M. Vorčák (Kovarce), M. Buday (Ludanice), T. Rybanský (V. Dvorany), T. Zachar (Kuzmcie) – Knápek (Krnča), A. Štetka (V. Ripňany), M. Janček (Práznovce), M. Šnirc (V. Dvorany) – Š. Kopčan (V. Ripňany), M. Božik (Závada)