Topoľčany Partizánske Šport

Derby pre domáce favoritky

Hádzanárska I. liga žien pokračovala ďalším kolom.

Bánovce – Topoľčany 30:23 (16:14)

Úvod stretnutia patril domácim hráčkam, ktoré sa ujali rýchlo vedenia 5:1, ale Topoľčany ešte stiahli na rozdiel gólu – 11:10. V ďalšom priebehu hosťujúceho hráčky doťahovali náskok súperiek, Bánovce napokon vyhrali prvý polčas v pomere 16:14. Po zmene strán bol vyrovnaný stav do stavu 18:17, potom ale hostky pribrzdili dve zahodené sedmičky a dva prísne dvojminútové tresty. To domáce hráčky využili a odskočili na 25:20. Bánovce už v závere víťazstvo udržali, keď ho ešte navýšili na konečných 30:23.

Rozhodovali Mihalik – Rondoš, vylúčenia 2 – 5, pokutové hody: 6/5 – 5/3. SOKOL: Sakalošová, Čížová, Bridová 1, Hanová, Hrubá, Turková 8/1, Chocinová, Rebrošová 2/2, Halmová 3, Mikulášová, A. Obstová 8, Matušincová 4/2, K. Obstová 4. ŠKP: Hederová, Dubná 4, Krajčíková 2, Valková 5, Božiková, Schwarzová 9/3, Griffiths, Ivanová 3, Grznárová, Macová.

Ostatné výsledky: Bernolákova Košice – Močenok 30:25, Sereď – Nesvady 24:26, Michalovce jun. – Hlohovec 35:38, Zlatná n/O. – Inter 26:24, Šurany – Stupava 30:20.

12. Sereď 15 2 0 13 352:437 4

Ďalší program: 25. – 26. 3.: Topoľčany – Sereď, Močenok – Bánovce.