Horses doma vyhral

Bánovciam vyšla domáca premiéra, Topoľčany vonku bez gólov.

SkryťVypnúť reklamu

Nové Zámky – Topoľčany 3:0 (1:0)

Topoľčany sa v zápase predstavili až s piatimi hráčmi zo staršieho dorastu a pre Michalíka to bol zároveň aj posledný štart v drese Topoľčian, pretože odchádza do Skalice.

Z úvodného náporu vyťažili domáci iba strelu Kráľa, ktorý z dobrej pozície mieril iba do brankára. Topoľčanci sa postupne preberali a začali získavať pôdu pod nohami. V 26. minúte predviedli hostia najkrajšiu akciu zápasu, keď po peknej kombinácii sa dostal do pokutového územia Bayokolak, obišiel aj brankára Dovičoviča, ale domácu svätyňu od pohromy zachránil na bránkovej čiare Poluch. Novozámčania boli po tejto akcii hostí trocha otrasení a trvalo niekoľko minút, kým sa opäť dostali do tempa, ktoré však vygradovali ku koncu prvého dejstva. V 42. minúte sa slušne obsadené tribúny radovali prvýkrát z gólu, keď po obliehaní hosťujúcej brány stačil Kormanovu strelu tečovať Nlomngoi iba do vlastnej siete. Gól do šatne akoby vlial hráčom FKM novú energiu a po zmene strán to bolo aj na ihrisku cítiť. V 52. minúte si na rohový kop z ľavej strany dobre vyskočil Kráľ a jeho hlavička skončila v pravom hornom rohu Kochanovej brány. Štandardky boli v tomto zápase silnou stránkou Novozámčanov a ich tretí gól padol rovnako po rohovom kope. Po hodine hry ho zahrával Fehervári, jeho lopta našla na vzdialenejšej žrdi Ešeka, ktorého volej stačil hráč hostí odvrátiť už iba spoza bránkovej čiary – 3:0. Zápas bol po treťom góle domácich prakticky rozhodnutý. Hostia sa snažili síce v ďalšom priebehu duelu skorigovať nepriaznivý stav, ale gól im nebolo v tomto zápase súdené streliť. V 71. minúte mali k nemu veľmi blízko, Dovičovič však zázračne zachránil.

Góly: 42. vlastný (Nlomngoi), 52. Kráľ, 60. Ešek. R Gašparovič, ŽK: Kráľ – Maňuch, 425 divákov. MFK: Kochan – Maňuch (46. Vatche Militosjan), Števko, Luzin, Nlomngoi, Omborenga, Rusnák (79. Kováčik), Lauozai, Michalík (77. Sabo), Mikula, Bayokolak. Tréner R. Števko.

ROMAN GULIŠ

FC Horses/Bánovce – DAC B/Vrakúň 3:1 (0:0)

Zápas sa odohral na ihrisku v Bánovciach. Domáci na zápas nastúpili s hráčmi, ktorí viacerí z nich pôsobili na jeseň ešte v IV. lige Severozápad a k ním sa pridalo i niekoľko posíl.

Domáci pred početnou diváckou kulisou začali náporom a už v 12. minúte mohol otvoriť skóre Líška, jeho pokus skončil tesne nad bránkou. V 20. minúte nebezpečne vypálil Barta. Po tomto momente sa hra viac vyrovnala, hralo sa prevažne medzi šestnástkami. Po zmene strán domáci pritlačili súpera. V 56. minúte zahrávali domáci rohový kop nakrátko, loptu dostal Mrocek, ktorý na hranici šestnástky vyzvŕtal hosťujúceho obrancu a peknou strelou poslal domácich do vedenia – 1:0. Domáci po góle ešte viac ožili a už o päť minút prišla najkrajšia akcia stretnutia, kedy po peknom vysunutí sa gólovo presadil Olej strelou povedľa brankára – 2:0. V 62. minúte mohol definitívne hostí do kolien poslať Líška, ale jeho dva výborné pokusy fantasticky zlikvidoval Milošovič v bránke hostí. Hostia sa ale nevzdávali a v 69. minúte po centri Brašeňa znížili Černákom, keď lopta preletela cez celé pokutové územie. Od tohto momentu sa hral otvorený futbal, hostia vycítili šancu vyrovnať, ale domáca obrana bola pozorná. Poistiť vedenie domácich mohol v 75. minúte Jambor, ale opäť sa vyznamenal brankár hostí. V poslednej minúte zápasu sa domáci predsa len dočkali, po rohovom kope sa k lopte v šestnástke dostal azda najlepší hráč na ihrisku Barta a premiérovým gólom v drese FC Horses Bánovce poistil vybojované víťazstvo domácich – 3:1.

Góly: 56. R. Mrocek, 61. T. Olej, 89. M. Barta – 69. R. Černák. R M. Drobec, ŽK: Olej – Bazsó, Polák, Brašeň, G. Varga, 500. FC HORSES: Slijepčević – Kastelovič, Mrocek (79. M. Marko), Líška, Barta (90. Poštrk), Jambor, Olej (67. Arsenović), Svatík, Gajdošík, Halás, Szabó, tréner M. Slovák.

(JAŠ)

Ostatné výsledky:

Dubnica – Púchov 1:1 (1:1), 40. Jakúbek (11 m) – 15. Gamboš.

Veľký Meder – Neded 0:1 (0:0), 82. Královič.

Horná Nitra – Beluša 1:2 (1:1), 30. Bublák – 13. Zapotoka, 62. Hrenák.

Nemšová – Gabčíkovo 0:0.

ViOn B Vráble – Šaľa 0:3 (0:1), 40. Domasta, 69. F. Prúčny (11 m), 77. Surányi.

Led. Rovne – Komárno 1:2 (0:1), 86. Detko – 17. Čtvrtníček (11 m), 70. Bilyk.

Galanta – V. Ludince 3:1 (2:0), 23. R. Meszlényi (11 m), 44. Winkler, 90. Baša – 56. M. Kubala.