Topoľčany Partizánske Šport

KUMADE – prvý medzi klubmi

Začiatkom februára sa v Nesvadoch konali Majstrovstvá Západoslovenského zväzu karate seniorov a zároveň prebiehalo III. kolo pohára mládeže.

Na turnaji štartovalo 13 klubov a 140 pretekárov. Nakoľko naši najstarší pretekári začali aj s kariérou rozhodcov, na seniorských súťažiach sa zúčastnila iba Emma Sommerová, ktorá sa stala majsterkou kraja v disciplíne kata seniorky. Mládež sa na tomto turnaji pobila o svoje prvé postupové body na Majstrovstvá SR, čo sa aj väčšine pretekárov podarilo.

Výsledky kata začiatočníci – dievčatá do 5 rokov: Kiara De Jong – 2. miesto, 6 – 7. ročné: Sofia Hatalová – 1. miesto a Kiara DeJong – 3. miesto, mladšie žiačky: Lucia Sláviková – 3. miesto, staršie žiačky: Sofia Mináriková – 2. miesto a Viktória Pálešová – 3. miesto. Chlapci 6 – 7 r.: Tomáš Naňo – 1. miesto, mladší žiaci Richard Páleš a T. Naňo – zhodne 3. miesto, starší žiaci R. Páleš – 1. miesto, Dominik Remeň – 3. miesto.

Kata pokročilí: staršie žiačky: V. Pálešová – 3. miesto, kadetky: Katarína Langová – 1. miesto, Natália Rusnáková – 2. miesto a Emma Sommerová v kategórii U21 – 1. miesto. V starších žiakoch potvrdil dominanciu Andrej Sedlár – 1. miesto, keď vo finále porazil klubového kolegu Angelo Marini – 2. miesto, v mladších kadetoch A. Sedlár – 3. miesto. V disciplíne Kata kumaďáci obsadili celkovo 1. miesto medzi klubmi.

V Kumite sa tento rok rozbehla aj kategória začiatočníkov a malí medvedíci sa chopili príležitosti doniesť domov o medailu viac. V starších žiačkach do 35 kg V. Pálešová – 1. miesto, keď vo finále porazila S. Minárikovú – 2. miesto, mladší žiaci do 30 kg si miesta vybojovali R. Páleš – 1. miesto, Juraj Bačovský – 2. miesto a T. Naňo – 3. miesto, mladší žiaci do 34 kg R. Páleš – 1. miesto a D. Remeň -3. miesto, v najťažšej kategórii nad 34 kg si Lukáš Valaský vybojoval 3. miesto. V starších žiakoch do 35 kg D. Remeň – 2. miesto a Adrián Mokoš do 40 kg – 3. miesto a nad 40 kg – 1. miesto.

V kumite pokročilých potvrdili mladší pretekári svoju formu zo začiatočníkov a k nim sa pridali aj najstarší pretekári. Výsledky: dievčatá 6 – 7. r.: S. Hatalová do 28 kg – 1. miesto a v mladších žiačkach do 32 kg – 1. miesto, staršie žiačky do 30 kg zhodne skončili Nikol Žáková a V. Pálešová na 3. mieste, do 35 kg N. Žáková získala 2. miesto. V mladších kadetkách do 40 kg S. Mináriková – 2. miesto, kadetky do 47 kg K. Langová – 1. miesto, do 54 kg K. Langová – 1. miesto a N. Rusnáková – 3. miesto, juniorky do 59 kg N. Rusnáková – 3. miesto. Chlapci pokračovali v nastolenom medailovom trende a pridávali ďalšie medailové umiestnenia. Chlapci do 26 kg T. Naňo – 3. miesto, do 30 kg J. Bačovský – 1. miesto, mladší žiaci nad 34 kg L. Valaský – 3. miesto, starší žiaci do 30 kg Matúš Marko – 2. miesto, do 35 kg

A. Marini – 3. miesto, do 40 kg A. Marini – 2. miesto a nad 40 kg A. Sedlár – 1. miesto. V mladších kadetoch do 45 kg získal Martin Mokoš – 2. miesto a do 50 kg A. Sedlár – 1. miesto a M. Mokoš – 3. miesto. V disciplíne Kumite obsadili medvedíci druhé miesto, no v celkovom hodnotení klubov s počtom 50 medailových umiestnení a bilanciou 18-12-20 celkovo prvé miesto a upevnilo si pozíciu medzi klubmi v rámci celej sezóny.

Slovo trénera T. Klemana: Turnaj aj výsledky prebehli podľa očakávania, ale prekvapili ma najmladší začiatočníci, ktorí sa chopili svojich možností získavať vo vyrovnanej konkurencii najvyššie medailové umiestnenia. Držím im palce v ďalších turnajoch, aby sa im darilo. V nasledujúcom čísle vám prinesieme informácie zo slovenského pohára.