Topoľčany Partizánske Šport

V Trnave skalp hostí, dvakrát udrel navrátilec Nemček

Topoľčianski hokejisti si do tabuľky pripísali opäť trojbodový zápis, v Trnave strelili päť gólov.

Topoľčany brali opäť tri body.(Zdroj: ARCHÍV JARO ŠUPA)

Trnava – Topoľčany 3:5 (0:3, 2:1, 1:1)

Po úvodnom vyrovnanom priebehu sa v 14. minúte dostali hostia do vedenia, kedy vylúčenie Mrázika potrestal vedúcim gólom Kalináč – 0:1. Ten akoby naštartoval hostí za trojbodovým ziskom, pretože už o dve minúty Kluka nabil Nemčekovi, ktorý zvýšil náskok Topoľčian na rozdiel dvoch gólov. A to ešte situácia spred druhého gólu sa zopakovala aj v 19. minúte a Nemček upravoval už na 0:3 pre hostí.

V prostrednej časti chceli domáci čím skôr zdramatizovať zápas a v 25. minúte Jurák po prvýkrát prekonal brankára hostí, keď po prihrávke Schmidta znížil na 1:3. V 32. minúte bol náskok Topoľčian už len jednogólový, Schmidt prestrelil Foltána a bolo 2:3. Topoľčancom ale v 39. minúte pomohol gól Kluku, ktorý vrátil hosťom aspoň dvojgólové vedenie – 2:4.

V záverečnej tretine sa hral rýchly hokej so šancami na oboch stranách. Góly padali až v záverečných minútach, keď na radosť hostí sa v 57. minúte presadil Laššo – 2:5. Domáci vzápätí pri vlastnom oslabení unikli Schmidtom, ktorí síce znížili na 3:5, ale hostia si už tri body nenechali vziať a zaslúžene v zápase vyhrali.

Góly: 25. R. Jurák, 32. a 58. D. Schmidt - 14. M. Kalináč, 15. a 19. F. Nemček, 39. M. Kluka, 57. D. Laššo. Rozhodovali Valachovič – Šefčík, Frimmel, vylúčenia 4:6, presilovky 0:1, oslabenia 1:0, 156 divákov. HC: Foltán – Ďurčo, Hain, Hrudík, Ficel, Nitriansky, Bystričan, Král – Pekarčík, Kalináč, Tábi – Kluka, Nemček, Podstavek – Priganc, Laššo, Šťastný – J. Hudec, Matejov, Berák, tréner Ľ. Hurtaj.

Slovo po zápase:

Ľubomír Hurtaj (tréner): Vedeli sme, že nás čaká nepríjemný súper, pretože naposledy sme s Trnavou doma v nervóznom zápase prehrali. Pred stretnutím sme si povedali, že ideme hrať svoju hru a to sa nám aj darilo. Prvú tretinu sme mali vynikajúcu, po troch góloch sme sa ujali vedenia 3:0. V druhej tretine sme poľavili, navyše prišli zbytočné vylúčenia, a už na striedačke som musel urobiť k hráčom rázny dohovor. Vzápätí nás v závere vykúpil gól na 4:2 a od tohto momentu sa stretnutie iba dohrávalo. V záverečnej tretine sme držali súpera na dištanc, a zaslúžene sme si tak odviezli tri body. Teraz sa už tešíme na domáci zápas proti Michalovciam.

Ostatné výsledky 50. kola: Martin B – Spišská Nová Ves 2:3, Detva – Prešov 2:5, Pov. Bystrica – Skalica 1:3, Michalovce mali voľno.

V piatok privítajú Topoľčany o 18.00 hod. na domácom ľade Michalovce.